Žmonės Kijeve

Kijevas atskleidė "milžinišką mitą", kuris griauna Ukrainos ekonomiką

73
(atnaujinta 09:59 2019.02.05)
Pasak buvusio Būsto ir komunalinių paslaugų ministerijos vadovo, ukrainiečiai įprato laikyti subsidijas "dovana iš dangaus", tačiau taip toli gražu nėra

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Subsidijos komunalinių paslaugų sąskaitoms apmokėti pavirto "didžiuliu mitu", kuris griauna Ukrainos ekonomiką, pareiškė buvęs būsto ir komunalinių paslaugų ministras Aleksejus Kučerenko interviu vietiniam televizijos kanalui "NewsOne".

Kaip pažymėjo buvęs ministras, gyventojai įtikinami, kad tokie išmokėjimai — tai "tam tikra dovana iš dangaus", dėl kurios "nieko nereikia daryti", tačiau subsidijos "nėra paimamos iš oro".

"Subsidijos imamos iš biudžeto, kur mes su jumis mokame mokesčius. Jie mūsų mokesčiais uždaro šešėlines schemas", — pareiškė Ukrainos politikas.

Kučerenko teigimu, niekur pasaulyje gyventojų, kuriems reikia tokių socialinių išmokų, skaičius nesiekia 60 procentų.

Po 2013 metų pabaigos – 2014 metų įvykių Ukrainos ekonomika nusmuko. Gyventojų gyvenimo ir gerovės lygis gerokai sumažėjo, taip pat ir dėl ​​daugelio susitarimų su Rusija nutraukimo. Šalyje pastebimas labai aukštas infliacijos lygis ir komunalinių paslaugų tarifų padidėjimas, tačiau atlyginimai, pensijos, socialinės išmokos bei subsidijos nekinta jau penkerius metus.

Oficialus Kijevas bando kompensuoti lėšų trūkumą biudžete, imdamas paskolas iš iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF), tačiau, pasak daugelio ekspertų, tokios priemonės tik blogina ekonominę piliečių padėtį.

Dabar, oficialiais duomenimis, ukrainiečių skola už dujas sudarė 26,4 milijardo grivinų (apie 958 milijonus dolerių), už šildymą ir karštą vandenį — 16,7 milijardo grivinų (apie 605 milijonus dolerių), už elektros energiją — 4,8 milijardo grivinų (apie 174 milijonus dolerių).

73
Tegai:
ekonomika, Ukraina
Dar šia tema
Buvęs Ukrainos ministras įspėjo apie šalies ekonominį žlugimą be Rusijos
Porošenko pareiškė, kad Ukrainai reikia taikos su Rusija
Rados deputatas apkaltino Vakarus "visų sulčių išspaudimu" iš Ukrainos
Rados deputatas papasakojo apie Europos "dujinę apgaulę"