Ukrainos prezidentas Petro Porošenko ICTV kanalo transliacijos metu

Porošenko apkaltino Rusiją dėl ukrainiečių skurdo

98
(atnaujinta 15:53 2019.02.05)
Ukrainos lyderio teigimu, dėl skurdo šalyje kalčiausia yra Rusija

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paaiškino, kodėl šalyje gyvenimo lygis toks žemas. Apie tai jis pasakė ICTV kanalo transliacijos metu.

Ukrainos lyderio teigimu, dėl susiklosčiusios padėties kalčiausia yra Rusija.

"Vienu metu Rusijos Federacija uždarė savo rinką Ukrainos prekėms <...> Įsivaizduokite, kaip Jungtinės Valstijos staiga uždaro rinką prekėms iš Kanados, ir kaip dėl to smunka Kanados ekonomika", — sakė jis.

Pasak jo, Rusija tikėjosi, kad gamyba sustos, o milijonai ukrainiečių bedarbių padės pakeisti šalies valdžią. Tačiau, pasak Porošenko, Ukrainos valdžios institucijos rado išeitį, todėl prekės pateko į ES rinką.

"Maskva taip pat bandė "sušaldyti ukrainiečius", nustojusi tiekti dujas", — sakė politikas. Tačiau Kijevas išsprendė šią problemą, susisiekęs su tarptautiniu arbitražu.

Apskritai, prezidentas pridūrė, kad skaičiai rodo, jog "blogiausia liko praeityje" ir yra pagrindo optimistiškoms ateities prognozėms.

Anksčiau Porošenko, anonsuodamas dalyvavimą rinkimų lenktynėse, sakė, kad šaliai reikalinga "šalta taika" su Rusija. Maskva pareiškė, kad nekariauja su Kijevu, o konfliktą Ukrainos viduje sukėlė valdžios institucijų politika.

Ukrainos ekonomika po 2014 metų įvykių krenta. Kijevas bando vykdyti ekonomines reformas, imdamas paskolas iš TVF, o tai labai veikia piliečių gerovę: komunalinių paslaugų tarifai ir toliau didėja, o darbo užmokestis ir socialinės išmokos tebėra maži.

Praėjusių metų pabaigoje Ukrainos valstybinė statistikos tarnyba paskelbė duomenis, pagal kuriuos beveik trečdalis ukrainiečių gyvena žemiau skurdo ribos.

98
Tegai:
skurdas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
Ukrainos generalinis prokuroras apkaltintas dėl agitacijos balsuoti už Porošenko