Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

"Porošenko aptemo protas": Zacharova pakomentavo Rusijai mestus kaltinimus

194
(atnaujinta 17:36 2019.02.06)
Ukrainos valdžios institucijos nuolat praneša apie tai, kad jų iniciatyva nutraukiami santykiai su Maskva

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, jog Petro Porošenko žodžiai apie tai, kad Rusija kalta dėl Ukrainos skurdo, yra melas, praneša RIA Novosti.

"Petro Aleksejevičiui, regis, aptemo protas. Turint sveiką protą taip meluoti neįmanoma", — cituoja Zacharovos žodžius Rusijos URM Facebook paskyra.

Rusijos diplomatė pažymėjo, jog Ukrainos valdžios institucijos nuolat praneša apie tai, kad jų iniciatyva nutraukiami santykiai su Maskva. Taigi, pasak Ukrainos užsienio reikalų ministro Pavelo Klimkino, Kijevas jau nutraukė dvi tarpvalstybines, 25 tarpvyriausybines, 19 tarpžinybinių ir tris tarpregionines sutartis.

"Porošenko kasdien padaro ką nors, kad sunaikintų visus ekonominius ryšius tarp Ukrainos ir Rusijos. <...> Visą šį laiką Porošenko asmeniškai vadovavo Rusijos ir Ukrainos ekonominių ryšių sunaikinimui, dėl kurio Ukrainos žmonėms buvo padaryta milžiniškų ekonominių ir finansinių nuostolių." — sakė Zacharova.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko ICTV kanalo transliacijos metu
Пресс-служба президента Украины

Be to, ji priminė, kad Ukrainos prezidento įsakymu Kijevas vienašališkai nutraukė susitarimus su Rusija karinio-techninio bendradarbiavimo srityje, taip pat sustabdė 2011–2020 metų ekonominio bendradarbiavimo programą.

Pastaraisiais mėnesiais Kijevas nutraukė keletą susitarimų dėl bendradarbiavimo su Maskva. Sausio 30 dieną Ukraina atsisakė susitarimo dėl bendrųjų prekių tiekimo sąlygų tarp Nepriklausomų valstybių sandraugos organizacijų. Pasak šalies užsienio reikalų ministro, "Kijevui reikia visapusiškos santykių su Rusijos Federacija pertvarkos".

Vasario 6 dieną Ukrainos ministrų kabinetas nutraukė susitarimą su Rusija dėl keitimosi teisine informacija.

194
Tegai:
santykiai, Maskva, Ukraina
Dar šia tema
Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 17:00 2020.05.27)
Priešingai nei Baltijos šalyje, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai žinantys anglų kalbą, neišsilaikys. <... > Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų