Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

"Porošenko aptemo protas": Zacharova pakomentavo Rusijai mestus kaltinimus

194
(atnaujinta 17:36 2019.02.06)
Ukrainos valdžios institucijos nuolat praneša apie tai, kad jų iniciatyva nutraukiami santykiai su Maskva

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, jog Petro Porošenko žodžiai apie tai, kad Rusija kalta dėl Ukrainos skurdo, yra melas, praneša RIA Novosti.

"Petro Aleksejevičiui, regis, aptemo protas. Turint sveiką protą taip meluoti neįmanoma", — cituoja Zacharovos žodžius Rusijos URM Facebook paskyra.

Rusijos diplomatė pažymėjo, jog Ukrainos valdžios institucijos nuolat praneša apie tai, kad jų iniciatyva nutraukiami santykiai su Maskva. Taigi, pasak Ukrainos užsienio reikalų ministro Pavelo Klimkino, Kijevas jau nutraukė dvi tarpvalstybines, 25 tarpvyriausybines, 19 tarpžinybinių ir tris tarpregionines sutartis.

"Porošenko kasdien padaro ką nors, kad sunaikintų visus ekonominius ryšius tarp Ukrainos ir Rusijos. <...> Visą šį laiką Porošenko asmeniškai vadovavo Rusijos ir Ukrainos ekonominių ryšių sunaikinimui, dėl kurio Ukrainos žmonėms buvo padaryta milžiniškų ekonominių ir finansinių nuostolių." — sakė Zacharova.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko ICTV kanalo transliacijos metu
Пресс-служба президента Украины

Be to, ji priminė, kad Ukrainos prezidento įsakymu Kijevas vienašališkai nutraukė susitarimus su Rusija karinio-techninio bendradarbiavimo srityje, taip pat sustabdė 2011–2020 metų ekonominio bendradarbiavimo programą.

Pastaraisiais mėnesiais Kijevas nutraukė keletą susitarimų dėl bendradarbiavimo su Maskva. Sausio 30 dieną Ukraina atsisakė susitarimo dėl bendrųjų prekių tiekimo sąlygų tarp Nepriklausomų valstybių sandraugos organizacijų. Pasak šalies užsienio reikalų ministro, "Kijevui reikia visapusiškos santykių su Rusijos Federacija pertvarkos".

Vasario 6 dieną Ukrainos ministrų kabinetas nutraukė susitarimą su Rusija dėl keitimosi teisine informacija.

194
Tegai:
santykiai, Maskva, Ukraina
Dar šia tema
Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko