Lietuvos ir Baltarusijos vėliavėlės

Baltarusija patarė Lietuvai sumažinti "karingą įkarštį"

113
(atnaujinta 08:02 2019.02.07)
Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad nepagrįsti ir pernelyg emocionalūs Baltijos šalių politikų vertinimai jau seniai tapo jų firminiu ženklu

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos politikai turėtų sumažinti "karingą įkarštį" ir "pasirinkti taikesnį toną", pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir skaitmeninės diplomatijos valdybos viršininko pavaduotojas Andrejus Šupliakas.

Pasak jo, "grėsmė kaimynams niekada nekils iš Baltarusijos teritorijos". Jis pažymėjo, jog Minsko politika Vilniaus atžvilgiu visada yra palanki ir grindžiama senovės išmintimi: "kaimynus mums duoda Dievas".

"Daugybės rinkiminių kampanijų, numatytų Lietuvoje šių metų pavasarį, išvakarėse, galbūt, kažkam naudinga — dėl savo siaurų korporatyvinių ir partinių interesų — įvaryti pleištą į abiejų šalių ir tautų santykius", — pareiškė Šupliakas.

Be to, diplomatas pažymėjo, kad nepagrįsti ir pernelyg emocionalūs vertinimai jau seniai tapo Lietuvos politikų firminiu ženklu.

Toks Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimas siejamas su Lietuvos specialiųjų tarnybų ataskaita apie grėsmes Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui; Astravo rajone statoma Baltarusijos atominė elektrinė buvo pavadinta viena iš grėsmių.

Nuo pat statybų pradžios Vilnius ne kartą reiškė pretenzijas Minskui, teigdamas, kad atominė elektrinė neva kelia grėsmę. Lietuvos valdžios institucijos taip pat paragino kitas Europos šalis boikotuoti projektą ir teisėkūros lygmeniu priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

Minskas teigia, kad Baltarusijos AE atitinka tarptautinius saugos reikalavimus, o visos Vilniaus pretenzijos yra "politizuotos".

Be to, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko pasiūlė Lietuvai kartu užsiimti Baltarusijos AE plėtra ir priminė, kad bendradarbiavimas su Minsku turėtų būti Vilniaus interesas, nes elektrinė vis tiek bus pastatyta.

113
Tegai:
Astravo AE, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (184)
Dar šia tema
Ekspertė: nesėkmė su Astravo AE parodė, kad Lietuvos balsas nesvarbus Europoje
Lietuvos politikai bijo teigiamai kalbėti apie Baltarusiją, teigia ambasadorius
Lukašenko atskleidė, kas trukdo geriems Baltarusijos ir Lietuvos santykiams
Baltarusija sukurs naują ryšių sistemą pasienyje su Lietuva
Žirinovskis: Lietuvos politikai ieško būdų, kaip dar paprekiauti savo tėvyne
Ekspertas: Lietuvos ideologija paremta antirusišku PR