Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus spaudos konferencija, 2019 metų vasario 6 dieną

Janukovičius papasakojo, kaip Europos politikai apgavo

119
(atnaujinta 08:43 2019.02.07)
Buvęs Ukrainos vadovas pareiškė, kad pasirašydamas susitarimą dėl krizės sureguliavimo 2014 metais jis neabejojo, kad abiejų šalių įsipareigojimai bus įvykdyti

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius pareiškė, kad Europos politikai, kurie Kijeve 2014 metų vasarį dalyvavo sutarties su "euromaidano" šalininkais pasirašyme, jį išdavė.

Пресс-конференция экс-президента Украины Виктора Януковича, 6 февраля 2019
© Sputnik / Алексей Куденко
Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus spaudos konferencija, 2019 metų vasario 6 dieną

Spaudos konferencijoje MIA "Rossija segodnia" jis papasakojo, kad ten buvęs Rusijos atstovas Vladimiras Lukinas abejojo, kad šie susitarimai bus įvykdyti. Tačiau tuo metu Janukovičius tikėjo, kad jeigu "Europos valstybių užsienio reikalų ministrai atvažiuoja ir pasirašo dokumentą", tai įsipareigojimai bus įvykdyti iš abiejų šalių.

"Deja, aš suklydau, ir Lukinas buvo teisus. Kaip tai galima pavadinti? Aš buvau apgautas, išduotas ar, kaip sako pažangūs Ukrainos politikai, kurie šiandien laiko save tokiais, "mane apgavo kaip paskutinį kvailį"", — pripažino buvęs Ukrainos lyderis.

Janukovičius taip pat papasakojo, kad reguliariai rašo laiškus šiems politikams, tačiau šie į juos neatsako. Jis mano, kad atsakomybė tenka jiems, ir reikalauja viešo atsakymo.

"Jie 21 dieną (2014 metų vasario — Sputnik) pasirašė sutartį su manimi, taikos susitarimą, ir 21 dieną ginkluoti vyrukai užgrobė prezidento administraciją, ministro biurą, Ukrainos Aukščiausiąją Radą. O kitą dieną Europos šalys tam pritarė", — priminė Janukovičius.

Buvęs prezidentas įvertino valstybės perversmo pasekmes šalyje. Pasak jo, atėjo "juodžiausi Ukrainos gyvenimo puslapiai per nepriklausomos valstybės metus".

"Viskas, kas įvyko Ukrainoje po perversmo, negalėjo sapnuotis jokiame baisiausiame košmare, manau, daugeliui ne tik Ukrainos gyventojų, bet ir tiems, kurie buvo glaudžiai susiję su Ukraina", — pažymėjo politikas.

Kalbėdamas apie artėjančius prezidento rinkimus Ukrainoje, Janukovičius pareiškė, kad dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko negalės laimėti, nesuklastojęs rezultatų. Jis paragino tarptautinius stebėtojus atidžiai stebėti padėtį Kijeve ir užkirsti kelią sukčiavimui.

"Vasario susitarimai"

2014 metų vasario 21 dieną buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius ir opozicijai atstovavę Vitalijus Kličko, Arsenijus Jaceniukas ir Olegas Tiagnibokas pasirašė susitarimą dėl krizės sureguliavimo Ukrainoje.

Ten taip pat dalyvavo Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Frankas Valteris Šteinmejeris ir Radoslavas Sikorskis bei Prancūzijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Kontinentinės Europos departamento vadovas Erikas Furnjė. Lukinas, atstovavęs Rusijos prezidentui, atsisakė pasirašyti susitarimą.

Vėliau Janukovičius buvo nušalintas nuo savo pareigų Aukščiausiojoje Radoje, po to jis buvo priverstas palikti šalį.

119
Tegai:
Ukraina, Viktoras Janukovičius
Dar šia tema
Ukraina atskleidė, ką lėmė Vakarų apgaulė
Kijevas atskleidė "milžinišką mitą", kuris griauna Ukrainos ekonomiką
Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
Porošenko apkaltino Rusiją dėl ukrainiečių skurdo
Grupė Metallica

Grupės "Metallica" labdaros koncertas surinko daugiau nei 1 mln dolerių

(atnaujinta 17:12 2020.11.26)
Pažymima, jog lėšos bus panaudotos labdaros fondo programoms paremti, o taip pat kovai su COVID-19 ir stichinėmis nelaimėmis

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Roko grupės "Metallica" labdaros koncertas, įrašytas grupės studijoje Kalifornijoje, padėjo surinkti 1,3 milijono dolerių, praneša "NME".

Koncertas įvyko lapkričio 14 dieną, ir visos surinktos lėšos buvo paaukotos grupės "All Within My Hands" labdaros organizacijai.

Lėšos bus panaudotos fondo programoms paremti, o taip pat kovai su COVID-19 ir stichinėmis nelaimėmis.

Grupė atliko aštuonias akustines dainas ir šešis elektroninius trekus. Pirmoje dalyje skambėjo perdainuotos "Deep Purple", Bobo Seegerio dainos, taip pat buvo "The house of the rising sun" ir dainų "Blackened" bei "Now that we dead" akustinės versijos.

"Jūsų pagalba yra labai svarbi, o mes labai džiaugiamės galėdami groti jums", — koncerto metu žiūrovams pasakė grupės lyderis James Hetfield.

Tegai:
COVID-19, labdara, koncertas, Metallica
Dar šia tema
Nėra pasirodymų — nėra verslo. Kaip viso pasaulio muzikantai išgyvena pandemiją
"Metallica" pripažinta sėkmingiausia gastroliuojančia grupe pasaulyje
Naikintuvas Su-35, archyvinė nuotrauka

"National interest" Rusijos naikintuvą pavadino "žudiku"

(atnaujinta 18:44 2020.11.26)
Leidinio autorius pabrėžė, kad "Su-35S" buvo sukurtas kaip eksporto modelis, tačiau pirmasis jo užsakovas buvo Rusijos aviacijos pajėgos

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "National interest" apžvalgininkas Peteris Sučiu (Peter Suchu) gyrė Rusijos naikintuvo "Su-35S" pasirodymą, pavadindamas jį vienu geriausių tokio pobūdžio naikintuvų, rašo RIA Novosti.

Kaip pažymėjo ekspertas, lėktuvas neturi išskirtinių charakteristikų ir vis dėlto yra tikras "žudikas".

"Su-35S" priklauso 4 ++ naikintuvų kartai. Apžvalgininkas atkreipė dėmesį į jo supermanevringumą ir gebėjimą atlikti įvairias užduotis.

"Su-35S <...> gali pataikyti į žemę ir jūrą, įskaitant infrastruktūros objektus, kuriems taikoma oro gynybos sistema, taip pat objektus, esančius dideliu atstumu nuo bazinių aerodromų", — rašo žurnalistas.

Tarp naikintuvo ginklų jis išskyrė "oras-oras" klasės raketas, kurios gali sunaikinti taikinius iki 300 kilometrų atstumu, taip pat "Onyx" priešlėktuvines sparnuotąsias raketas.

Leidinio autorius pabrėžė, kad "Su-35S" buvo sukurtas kaip eksporto modelis, tačiau pirmasis jo užsakovas buvo Rusijos aviacijos pajėgos.

Pirmieji užsienio pirkėjai buvo Kinija ir Indonezija, kurios užsakė 24 lėktuvus, kurių bendra vertė siekė 2,5 mlrd. JAV dolerių.

Sutartis su Pekinu dėl naikintuvų tiekimo kartu su pagalbine įranga ir atsarginiais varikliais įgyvendinama iki metų pabaigos. Žurnalistas pažymėjo, kad dėl susitarimo su Rusija Kinijai taikomos JAV sankcijas, tačiau ji neatsisakė pirkti naikintuvų.

Tegai:
naikintuvai, Rusija
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 27-osios šventės

(atnaujinta 19:31 2020.11.26)
Šią dieną 1995 metais prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui

Lapkričio 27 yra 331-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 332-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 34 dienos.

Vardadienį švenčia Almanta, Almantas, Girvydė, Maksas, Maksima, Maksimas, Maksimilijonas, Skomantas, Skomantė, Skomina, Skominas, Vergilija,Vergilijus, Virgas, Virgilija, Virgilijus.

1590 metais Karaliaučiuje Jonas Bretkūnas baigė pirmąjį lietuvišką visos Biblijos vertimą. 

1881 — gimė Konstantinas Šakenis, kultūros istorikas, vertėjas, IV Seimo pirmininkas. 

1926 — gimė aktorius Laimonas Noreika.

1944 — gimė žurnalistė, poetė, politinė bei visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė.

1995 — prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui.

1997 — Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas patvirtino Prancūzijos parlamento žemųjų rūmų ratifikuotas Baltijos ir Europos Sąjungos Asociacijos (Europos) sutartis.

1701 — Švedijoje gimė termometro išradėjas Andersas Celsijus

1895 — mirė prancūzų rašytojas Aleksandras Diuma.

1895 — Alfredas Bernardas Nobelis, dinamito išradėjas, įsteigė Nobelio apdovanojimus.

1910 — Niujorke atsidarė didžiausia pasaulyje Penn traukinių stotis.

1943 — įvyko Teherano konferencija, kurioje dalyvavo Čerčilis, Ruzveltas ir Stalinas.

1971 — į Marsą nuskrido pirmasis Žemės pasiuntinys – sovietinis kosminis aparatas "Mars–2".

 1942 — gimė JAV roko žvaigždė Džimis Hendriksas.

Tegai:
kalendorius
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai