Buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton

Klinton pavadino Vašingtono pasitraukimą branduolinio susitarimo "dovana Putinui"

84
(atnaujinta 09:01 2019.02.07)
JAV politikės teigimu, atsisakymas derėtis su Maskva "didina nenuspėjamumą" regione

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Buvusi JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton sukritikavo JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimą pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties, pavadinusi jį "dovana" Rusijos vadovui Vladimirui Putinui.

"Paskutinis dalykas, ko dabar reikia pasauliui, tai branduolinio ginklavimosi varžybos", — cituoja politikės žodžius laikraštis "The Hill".

Klinton pažymėjo, kad ji laikytųsi diplomatiškesnio požiūrio.

Pasak jos, atsisakymas derėtis su Rusija "didina nenuspėjamumą" regione.

JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pranešė, kad JAV vasario 2 dieną pradės trauktis iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties. Pasak jo, šis procesas baigsis per šešis mėnesius, "nebent Rusija vėl ims laikytis sutarties, sunaikindama visas ją pažeidžiančias savo raketas, jų paleidimo ir susijusią įrangą". Kalbama apie Rusijos raketą 9M729, kurios skrydžio nuotolis, kaip teigia JAV, prieštarauja sutarčiai.

Rusijos gynybos ministerija surengė spaudos konferenciją užsienio karo atašė ir žiniasklaidai. Konferencijos metu buvo pateikti duomenys apie raketą, tačiau Vašingtonas atsisakė dalyvauti joje ir toliau reikalavo likviduoti ginklą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad, reaguodama į JAV veiksmus, Maskva taip pat sustabdo dalyvavimą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartyje ir imsis eksperimentinių projektavimo darbų. Kartu Rusijos vadovas pabrėžė, kad šalis neįsitrauks į brangias ginklavimosi varžybas ir nedislokuos trumpojo ir vidutinio nuotolio raketų tol, kol Europoje ar kitose šalyse atsiras panašių JAV gamybos ginklų.

84
Tegai:
Hilari Klinton, Rusija, ginklavimasis, JAV
Dar šia tema
Vašingtonas pateikė Maskvai ultimatumą dėl branduolinio susitarimo
Vokietijos URM: Sutarties dėl raketų likvidavimo likimas priklauso tik nuo Rusijos
Lietuva pasmerkė tai, kad Rusija "nesilaiko" raketų likvidavimo sutarties