Palapinių miestelis Kijevo centre, archyvinė nuotrauka

Rada patvirtino Konstitucijos pataisas dėl Ukrainos stojimo į ES ir NATO

63
(atnaujinta 12:28 2019.02.07)
Pasiūlymą dėl Konstitucijos pataisų pateikė Porošenko; jos numato "Ukrainos pasirinkimą ir jos vietą Europos šeimoje" bei šalies integraciją į NATO

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Aukščiausioji Rada patvirtino Ukrainos Konstitucijos pataisas, kuriomis nustatytas šalies kursas į Europos Sąjungą ir NATO, praneša RIA Novosti.

Šiam sprendimui pritarė 334 parlamentarai (būtina surinkti 300 balsų).

Be to, siūloma atsisakyti Konstitucijos pereinamojo laikotarpio nuostatų, numatančių teisinį pagrindą Juodosios jūros laivyno dislokacijai Kryme.

Dabar įstatymą turi pasirašyti Ukrainos prezidentas Petro Porošenko. Dokumentas įsigalios kitą dieną po paskelbimo oficialioje spaudoje.

Pasiūlymą dėl Konstitucijos pataisų pateikė Porošenko. Jos numato "Ukrainos pasirinkimą ir jos vietą Europos šeimoje" bei šalies integraciją į NATO. Šiai politikai turėtų vadovauti Prezidentas, Ministrų kabinetas ir Rada. Praėjusių metų lapkritį Parlamentas per pirmąjį svarstymą priėmė įstatymo projektą.

Ketinimas priklausyti NATO blokui

2014 metų gruodžio mėnesį Aukščiausioji Rada iš dalies pakeitė du įstatymus, atsisakydama blokui nepriklausančios valstybės statuso.

Tuo tarpu buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas pažymėjo, kad norėdamas prisijungti prie Aljanso, Kijevas privalo pasiekti keletą kriterijų, o šis procesas užtruks ilgai. Ekspertai mano, kad per ateinančius 20 metų Ukraina negalės tapti NATO nare.

Europos kaimynystės politikos ir ES plėtros komisaras Johanesas Hahnas taip pat sakė, kad ateinančiais metais nerealu kalbėti apie Ukrainos narystę Europos Sąjungoje.

63
Dar šia tema
ES vadovų susitikimas: asociacija su Ukraina ir sankcijos prieš Rusiją