Švedijos naikintuvas Gripen E

Švedija pareiškė apie naikintuvo "Rusijos Su žudiko" sukūrimą

233
(atnaujinta 13:30 2019.02.09)
Rusijos lėktuvai iš "Sukhoi" konstravimo biuro laikomi vienais geriausių pasaulyje, aplenkdami ir JAV naikintuvus savo manevringumu

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Švedijos karinių oro pajėgų vadas Matsas Helgesonas pareiškė, kad naikintuvas "Saab Gripen E" gali susidoroti su Rusijos Su serijos naikintuvais. Apie tai praneša portalas "Business Insider".

Panašiai teigė ir Švedijos karinių oro pajėgų vadas Suomijoje, kur Stokholmas nori eksportuoti savo karo orlaivius.

Helgesono teigimu, kalbama ne apie brangiai kainuojančias "stealth" technologijas, kurias naudoja ir amerikiečiai, kad sumažintų kovinių orlaivių aptikimą radarais.

"Gripen, ypač E modelis, suprojektuotas, kad nužudytų Su. Čia mes turime juodąjį diržą", — cituoja "Business Insider" Helgesono žodžius.

Kaip pažymi leidinys, Rusijos lėktuvai iš "Sukhoi" konstravimo biuro jau tapo legenda dėl savo pranašumo prieš JAV naikintuvus oro kautynėse, taip pat dėl gebėjimo atlikti ore "pavojingus ir agresyvius manevrus".

Tuo pačiu metu, kaip pranešama straipsnyje, "Gripen" nesugeba gabenti daug ginklų ir jame beveik nepanaudotos "stealth" technologijos. Be to, Švedijos naikintuvai negali pasigirti nei labai dideliu skrydžio nuotoliu, nei dideliu greičiu, nei netgi pigumu.

Vienintelis dalykas, dėl kurio gali laimėti "Gripen" — tai patobulinta radioelektroninės kovos sistema, mano oro kautynių ekspertas iš Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų "Royal United Services Institute" Džastinas Bronkas. Pasak jo, prieš keletą metų "Gripen" sugebėjo nugalėti Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvą "Eurofighter Typhoon" radioelektroninėse kautynėse.

Naujausias "Sukhoi" konstravimo biuro kūrinys — penktos kartos daugiafunkcis naikintuvas Su-57, skirtas visoms oro, žemės ir antvandeninių taikinių rūšims sunaikinti.

Didelio manevringumo ir gebėjimo atlikti viršgarsinį skrydį derinys, taip pat modernus lėktuvo įrangos kompleksas ir mažas aptinkamumas radarais suteikia jam pranašumą prieš konkurentus. Rusijos karinės kosmoso pajėgos gaus pirmąją Su-57 serijinę partiją 2019 metais.

Naikintuvas Su-27
© Sputnik /
Naikintuvas Su-27
233
Tegai:
ginklavimasis, naikintuvai, Rusija, Švedija
Dar šia tema
Nufilmuoti unikalūs kadrai, kuriuose "Su-57" skrenda labai žemai
Kaip vyksta naujausių Rusijos naikintuvų MiG-35 bandymai – video
NATO pradėjo kurti šeštos kartos naikintuvą