Pasienio kontrolės punktas Mamonovo-II

Lenkija stiprina pasienio su Kaliningrado sritimi apsaugą

86
Prie išorinės Europos Sąjungos sienos patruliuoja nauji sienos apsaugos tarnybos automobiliai

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Pasienyje su Kaliningrado sritimi, rytinėje Lenkijoje, patruliuoja kelios dešimtys naujų didelio pravažumo automobilių, praneša LRT.

Lenkijos vidaus reikalų ministerija įsigijo kelias dešimtis naujų didelio pravažumo visureigių. Pasak sienos apsaugos tarnybos atstovo, tai 42 skirtingo tipo automobiliai: keleiviniai automobiliai, tinkami važiuoti bekele, bei priemonės sulaikytiems asmenims transportuoti.

200 kilometrų ilgio Lenkijos siena su Rusijos Federacija tęsiasi per sunkiai įžengiamas teritorijas.

"Siena čia yra už 300 metrų, civilių automobiliai nevažinėja šiuo keliu, tik žmonės, turintys čia laukų, kartais persivaro žemės ūkio įrangą bei pravažiuoja bekelei tinkamos transporto priemonės", — kalbėjo sienos apsaugos tarnybos atstovas.

Iki šiol šią išorinę Europos Sąjungos sieną Lenkija saugojo senais visureigiais.

Anksčiau ir Lietuva atnaujino techninę įrangą Kaliningrado tranzito kontrolei stiprinti. Lietuvos pasieniečiai buvo aprūpinti naktinio matymo prietaisais, šiluminėmis kameromis, šarvuotomis liemenėmis, priverstinio stabdymo priemonėmis, vaizdo registratoriais bei teleskopinėmis lazdomis. Projekto vertė — 428 931 euras.

Taip pat buvo pranešama, kad VSAT už daugiau nei 4 mln. eurų planuoja atnaujinti stebėjimo sistemas pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi. Sistemas planuojama atnaujinti Pagėgių pasienio rinktinės Kybartų užkardoje, kur sienos su Rusija ilgis siekia daugiau kaip 38 kilometrus.

Pernai Lietuvos pasienyje su Rusija buvo pastatyta beveik 45 kilometrų ir apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildoma įranga, kuri kainavo Lietuvai 1 milijoną 335 tūkstančius eurų.

86
Tegai:
Kaliningrado sritis, Lenkija
Dar šia tema
Kaliningradas paskelbė, kas laukia dujų tranzito per Lietuvą
Kaliningradas svarsto galimybę pastatyti naują jūrų uostą
Lenkija Kaliningrado įlankoje statys dirbtinę salą