Karvė, archyvinė nuotrauka

Lenkija pardavė ES daugiau nei dvi tonas užkrėstos jautienos

60
(atnaujinta 12:28 2019.02.11)
Prasta mėsa pateko į 13 Europos Sąjungos šalių, įskaitant Latviją ir Estiją

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lenkija į ES šalis pardavė iki 2,7 t užkrėstos jautienos, gautos iš nelegalios skerdyklos, praneša RIA Novosti su nuoroda į radiją "Premiere".

Pranešama, kad prastos kokybės mėsa pateko į 13 ES šalių, įskaitant Latviją ir Estiją. Daugumoje šalių užkrėsta produkcija jau pašalinta iš maisto prekių prekybos centrų.

Iš viso neteisėta skerdykla Lenkijoje pagamino ne mažiau kaip 9,5 t blogos kokybės mėsos. Šiuo metu ši skerdykla jau uždaryta, atliekamas tyrimas.

Lenkijos valdžia teigia, kad mėsa, tiekiama Europos šalims, yra saugi vartotojams, tačiau Europos Komisijos inspektoriai jau atvyko į šalį.

Pažymima, kad 80 proc. Lenkijoje pagamintos mėsos yra eksportuojama į ES šalis.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvoje buvo sunaikinta daugiau nei 80 kilogramų lenkiškos galimai nesaugios jautienos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pavaduotojas Gintautas Čereška teigė, kad į Lietuvą iš Lenkijos negalėjo patekti sergančių gyvūnų mėsa, nes mobiliosios muitinės komandos kartu su tarnybos specialistais nuolat atlieka patikrą pasienyje.

60
Tegai:
Lenkija, jautiena
Dar šia tema
Lietuva eksportuos kiaulieną į Ukrainą
Kinai sutinka išplėsti lietuviškos produkcijos eksporto galimybes
Lietuvoje gaminama produkcija pasiekia daugiau kaip 130 pasaulio valstybių