Teresa Mei, archyvinė nuotrauka

Mei paprašė papildomo laiko deryboms dėl "Brexit"

35
(atnaujinta 16:53 2019.02.12)
Mei pabrėžė, kad deryboms su ES reikia šiek tiek daugiau laiko

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei patvirtino savo sprendimą neprašyti, kad parlamentas šią savaitę iš naujo balsuotų dėl "Brexit" susitarimo, jog būtų galima laimėti daugiau laiko deryboms su Europos Sąjunga, rašo RIA Novosti.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Ketvirtadienį, kaip praeitą mėnesį, pažadėjau parlamente, mes pateiksime dokumentą, kuriam gali būti pasiūlyti pakeitimai. Šiuo dokumentu siūloma patvirtinti Parlamento paramą pasiūlymams, kurie buvo palaikyti sausio 29 dieną pateiktuose pakeitimuose, ypač ― paremti vyriausybės iniciatyvą pakeisti Airijos sienos sąlygas ir pripažinti faktą, kad derybos vis dar vyksta", — teigė Mei.

Ji pabrėžė, kad deryboms su ES reikia šiek tiek daugiau laiko.

"Kai pasieksime pažangą, mes vėl balsuosime dėl susitarimo. Jei vyriausybės pasiūlytas susitarimas ir politinė deklaracija nesulauks daugumos palaikymo, vyriausybė pateiks pareiškimą vasario 26 dieną ir atitinkamą siūlymą su galimybe atlikti pataisas", — sakė Mei ir pridūrė, kad balsavimas šiuo klausimu vyks vasario 27 dieną.

Ji priminė kolegoms, kad jie paprieštaravo Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš ES be susitarimo, tačiau pažymėjo, kad to nepakanka.

"Turime suderinti susitarimą, kurį Parlamentas galėtų patvirtinti. Būtent tai aš bandau pasiekti", — sakė premjerė.

Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos sienos klausimas tebėra viena iš pagrindinių "Brexit" problemų: šalys turi nuspręsti, kaip nepažeisti Belfasto susitarimo sąlygų, užkirsti kelią tikrai sienai tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos po "Brexit" ir nepažeisti Jungtinės Karalystės vientisumo.

Susitarime su ES dabartine forma, kurią atmetė Jungtinės Karalystės parlamentas, numatyta "apsaugos priemonė", skirta ypatingam regiono statusui išsaugoti. Šio "gynybinio mechanizmo" sąlygos netenkina deputatų, nes iš tikrųjų jos reiškia muitinės kontrolės atsiradimą šalies viduje. Sausio 29 dieną deputatai, palaikydami specialiojo vyriausybės dokumento pakeitimą, pasisakė už tai, kad būtų atnaujintos sutartys su ES dėl sienų, kad būtų patvirtintas visas susitarimas. Šią savaitę buvo tikimasi pakartoti balsavimą dėl susitarimo, tačiau Mei derybos su ES vis dar tęsiasi.

35
Tegai:
derybos, ES, Tereza Mei
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (82)
Dar šia tema
Teresa Mei paskelbė apie Britanijos ketinimą keisti santykius su Rusija
Mei nemato alternatyvų savo "Brexit" planui
Britanijos parlamentui pateiktas siūlymas dėl nepasitikėjimo Mei votumo
Britanijos ministrai mano, kad vasarą Mei paliks premjerės postą