Uostas Ust-Luga, archyvinė uotrauka

Ekonomistas: Vakarai gali bandyti sutrukdyti Rusijai statyti uostus Baltijos jūroje

105
(atnaujinta 17:16 2019.02.14)
Gali būti, kad JAV ir ES norės užkirsti kelią Maskvai, o tai apsunkins galimybes pritraukti investicijas, mano ekspertas Nikita Isajevas

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Leningrado apskrityje bus pastatytas uosto kompleksas, kuris leis perorientuoti užsienio prekybos krovinius iš Baltijos šalių uostų į Rusijos. Uostas aptarnaus krovinius su anglimi, mineralinėmis trąšomis, konteineriais, grūdais. "Primorskij UPK" turi pradėti veikti 2022 metais.

Interviu Sputnik Lietuva ekspertas Nikita Isajevas pažymėjo, kad Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos gali bandyti priešintis uosto komplekso statybai.

"Atsižvelgiant į Jungtinių Amerikos Valstijų taikomas izoliacines formas ir spaudimą Rusijai, į kurį taip pat įsitraukia Europos Sąjungos šalys, tai, žinoma, labai apsunkins užduotį tiek pritraukiant investicijas, tiek teikiant užsakymus. Neatmetu galimo Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų spaudimo Rusijos pastangoms statyti atitinkamus uostus savo teritorijoje, tačiau, kaip ir "Nord Stream-2" atveju, ši situacija ir toliau gali būti kvestionuojama", — pažymėjo jis.

Baltijos šalys kovoja su Rusijos uostais dėl krovinių apyvartos, Lietuva ir Latvija ypač bijo prarasti Baltarusijos prekių tranzitą. Yra žinoma, kad kai kurie iš jų jau buvo perkelti į Ust-Lugo uostą, kuris yra Leningrado apskrityje.
Be to, Kaliningrado srities valdžia taip pat tikisi papildomo tranzito, nes Kaliningrado uostas yra vienintelis neužšąlantis Rusijos uostas Baltijos jūroje.

105
Tegai:
uostas, Rusija, JAV, ES, Baltijos jūra
Dar šia tema
Gana išsidirbinėti: kokią naudą praranda Lietuva, ginčydamasi su Rusija
Valstybės Dūma atsakė į Lietuvos raginimą taikyti sankcijas Rusijos uostams
Rusijos oro uoste dirba tanko pagrindu sukurtas evakuatorius — video