Ukrainos kariai, archyvinė nuotrauka.

Rusija ragina Vakarus paveikti Kijevą dėl konflikto Donbase eskalacijos

72
(atnaujinta 10:41 2019.02.15)
Ukrainos valdžios institucijų nesugebėjimo arba nenoro susidoroti su vidaus problemomis fone skambanti kovinga Kijevo retorika Donbaso atžvilgiu nepadės pasiekti bendro susitarimo

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Rusija ragina Vakarus padaryti įtaką Kijevui, kad Ukrainos valdžios institucijos imtųsi realių veiksmų krizei šalyje išspręsti, ketvirtadienį pareiškė Rusijos nuolatinis atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius.

Rusijos atstovas kalbėjo ESBO nuolatinės tarybos posėdyje apie padėtį Ukrainoje. Lukaševičiaus kalbos tekstas paskelbtas Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

"Mes raginame Vakarų partnerius panaudoti visą esamą įtaką Kijevui, kad Ukraina atsisakytų nekonstruktyvios propagandos retorikos ir pradėtų realius žingsnius Ukrainos vidaus krizei išspręsti", — sakė Aleksandras Lukaševičius.

Pasak jo, Ukrainos valdžios institucijų nesugebėjimo arba nenoro susidoroti su vidaus problemomis fone skambanti kovinga Kijevo retorika Donbaso atžvilgiu nepadės pasiekti bendro susitarimo.

Nuo 2014 metų balandžio mėnesio Kijevo valdžia vykdo karines operacijas prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, paskelbusias nepriklausomybę po perversmo. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

Maskva ne kartą kaltinta kišimusi į Kijevo reikalus, tačiau ji kategoriškai tai paneigė ir pabrėžė, kad nėra Ukrainos konflikto ir įvykių Donbase šalis, bet, atvirkščiai, yra suinteresuota, kad nesutarimai būtų kuo greičiau išspręsti.

72
Tegai:
Donbasas, valdžia, Ukraina
Dar šia tema
Žiniasklaida: prokuratūra tyrinėja lietuvių dalyvavimą Donbaso konflikte
ES ketina suteikti Kijevui 50 mln eurų paramą Donbaso atkūrimui
JAV skirs 65 mln dolerių Donbaso "priklausomybei nuo Rusijos mažinti"
Ukraina virš Donbaso pakėlė aviaciją
Putinas pasiūlė Trampui surengti referendumą dėl Donbaso, rašo "Bloomberg"
Porošenko pasirašė dekretą dėl Kijevo nekontroliuojamų Donbaso ribų