Margrita Simonian, archyvinė nuotrauka.

Simonian apie "Facebook" paskyrų blokavimą: tai yra geopolitinė konfrontacija

123
(atnaujinta 11:57 2019.02.18)
Simonian pabrėžė, kad "CNN" tiesiog privertė "Facebook" ištrinti paskyras

VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Daugelio paskyrų blokavimas socialiniame tinkle "Facebook" po "CNN" paskelbto reportažo yra atvira geopolitinė konfrontacija, sakė "RT" televizijos kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, praneša RIA Novosti.

""CNN" dar kartą pasireiškė kaip dešinioji Valstybės departamento, NATO ir visko, kas su ja susiję, ranka. Taip pat pasielgė ir "Facebook". "CNN" net neslepia, kad padarė savo vadinamąjį tyrimą, o jei tiksliau — sukūrė šantažuoti skirtą medžiagą, tiesioginiu fondo, kurį finansuoja NATO ir Valstybės departamentas, nurodymu", — sakė ji.

Simonian pabrėžė, kad "CNN" tiesiog privertė "Facebook" ištrinti paskyras.

""Facebook" taip bijo, kad vėl bus apkaltintas, jog padeda rusams kištis ir naikinti JAV demokratiją, kad net neabejodamas vos per kelias minutes ištrynė paskyrą, kuri turėjo 4 mln. sekėjų. "Facebook" neturėjo jokių skundų dėl šio kanalo vaizdo turinio, bet kai "CNN" paskambino ir paklausė: "Kaip jūs galite leisti šiam rusui bendrauti su mūsų visuomene?", "Facebook" tiesiog panaikino šią paskyrą", — pridūrė ji.

"RT" vyriausioji redaktorė pabrėžė, kad toliau bus dar blogiau.

"Niekas jau net nebando tikėti laisve ar net kalbėti apie bet kokią laisvę, tai yra atvira geopolitinė konfrontacija, kurioje žiniasklaidos priemonės veikia kaip tikras, absoliutus įrankis. Aš nežinau, ar būtent šiam tikslui jos ir buvo sukurtos, bet šiuo metu susidaro būtent toks įspūdis," — pridūrė Simonian.

Paskyrų blokavimas

Anksčiau "Facebook" užblokavo keturių nepriklausomų "Maffick Media" projektų — nepriklausomų žurnalistų grupės, priklausančios "Ruptly", paskyras.

Tuo tarpu "CNN" paskelbė vaizdo siužetą, kuriame aiškinama, kad šios paskyros neva yra "susijusios su "RT".

Projektai skelbė vaizdo įrašus, susijusius su istorija, naujienomis, socialiniais klausimais ir aplinka. "Facebook" projektams apie paskyrų blokavimą nepranešė ir neatskleidė tokio sprendimo priežasties.

Paskyros buvo užblokuotos, praėjus kelioms valandoms po "CNN" paskelbtos vaizdo medžiagos. Kaip pažymi "CNN", kanalas pradėjo ruošti reportažą po to, kai gavo informacijos iš Vokietijos Maršalo fondo analitinio centro. Rusijoje nepageidaujama organizacija pripažintas Vokietijos Maršalo fondas yra JAV nekomercinė organizacija, finansuojama JAV vyriausybės, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos, NATO, JAV gynybos korporacijų ir kitų organizacijų.

123
Tegai:
Facebook, CNN, Margarita Simonian
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
Dar šia tema
Kasčiūnas nori ištirti, ar lietuvių duomenimis per Facebook nepasinaudojo Rusija
"Facebook" gali gauti milijardinę baudą dėl asmens duomenų nutekėjimo
Sraigtasparnis Mi-8

Kietojo Rusijos sraigtasparnio "Mi-8" nusileidimo metu Čukotkoje žuvo įgula

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Juodosios dėžės jau rastos, jos yra tinkamos būklės

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų sraigtasparnis "Mi-8" sunkiai nusileido netoli aerodromo "Ugolnyje kopi" Čukotkoje, incidento metu žuvo visa sraigtasparnio įgula. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministeriją.

Pakistane sudužo keleivinis lėktuvas
© AFP 2020 / Asif Hassan

Kaip agentūrai pranešė ekstremaliosios tarnybos, iš viso yra keturi žuvusieji.

Incidentas įvyko antradienį apie 5:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) mokomojo skrydžio metu.

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Į įvykio vietą buvo išsiųsta Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų Aukštosios vadovybės komisija.

Pažymima, kad "Mi-8" juodosios dėžės jau rastos. Avarija beveik neturėjo įtakos skrydžio duomenų savirašiui ir lėktuvo diktofonui.

Anadyro oro uostas veikia įprastu režimu.

Tegai:
sraigtasparnis, Rusija
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Kelias

Lietuvoje vairuotojai perspėjami apie pablogėjusį matomumą keliuose

(atnaujinta 09:22 2020.05.26)
Taip pat sinoptikai pažadėjo, kad antradienio dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima perkūnija

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Šiaulių ir Panevėžio apskrityse eismo sąlygas sunkina rūkas, kai kuriose vietose matomumas siekia 250 metrų. Apie tai pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Respublikoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų.

Šiuo metu šalyje be kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos.

"Dviratininkams primename, kad pagal KET važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, — tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu", — sakoma pranešime.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, nestiprus. Temperatūra sieks 17–22, Kuršių nerijoje 14–16 laipsnių šilumos.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orų prognozė
Dar šia tema
Meteorologai šią vasarą žada Baltijos šalių gyventojams keletą karščio bangų