Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka.

Porošenko pasakojo, kaip "savo rankomis nešiojo" žuvusius Maidane

99
(atnaujinta 08:02 2019.02.20)
Porošenko vaizdo įraše teigia, kad jis buvo įvykių centre, o aktyvistai nuolat kreipėsi į jį pagalbos

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, kalbėjęs Ivano-Frankivsko renginyje, skirtame Maidanui, dėl kurio Ukrainoje įvyko valstybės perversmas, sakė, kad šių įvykių metu pats asmeniškai nešiojo aukas, rašo RIA Novosti su nuoroda į žurnalistės Tatjanos Vysockajos paskelbtą vaizdo įrašą "YouTube" kanale.

Dalia Grybauskaitė ir Petras Porošenko
AP Photo/Sergei Chuzavkov

Be to, komentuodama vaizdo įrašą, ji išreiškė didžiulį pasipiktinimą prezidento žodžiais. Ji pridūrė, kad negalėjo nepaskelbti šio vaizdo, nes labai pasipiktino tuo, kaip Porošenko sureikšmina savo vaidmenį šių įvykiu metu. Pasak jos, Ukrainos prezidentas bando "perrašyti istoriją".

Porošenko vaizdo įraše teigia, kad jis buvo įvykių centre, o aktyvistai nuolat kreipėsi į jį pagalbos.

"Prieš penkerius metus mano diena prasidėjo tuo, kad eidamas per Marinsko parką pakeliui į Aukščiausiąją Radą, tai buvo 9:00 valandą, aš pamačiau bendražygius iš 14-ojo Maidano savigynos pulko. Sustojau. Pasikalbėjome. Jie kreipėsi pagalbos, nes į juos šaudė. Nuėjau apie 150 metrų, fontanas buvo apsuptas "Berkuto" grandinės, buvo šaudoma į žmones... Jau po 15 minučių buvo 11 sužeistų — tiesiog mano akyse. Po pusantros valandos — dar trys žuvę sužeistieji, kuriuos mes bandėme nunešti iki Karininkų rūmų. Šias minutes, šią dieną aš prisiminsiu visą savo gyvenimą", — sakė Ukrainos prezidentas.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko ICTV kanalo transliacijos metu
Пресс-служба президента Украины

2014 metų vasario 22 dieną Ukrainoje įvyko perversmas. Aukščiausioji Rada nušalino prezidentą Viktorą Janukovičių nuo valdžios, jis buvo priverstas palikti Ukrainą, bijodamas dėl savo gyvybės. Rada taip pat pakeitė konstituciją ir paskyrė naujus prezidento rinkimus, kuriuos vėliau laimėjo Petro Porošenko.

Pagrindinę Kijevo aikštę — Nepriklausomybės aikštę 2013 metų lapkričio 21 dieną užėmė Europos integracijos šalininkai iš karto po Nikolajaus Azarovo vyriausybės nurodymo sustabdyti susitarimo dėl asociacijos su ES pasirašymą. Vėliau Maidanas tapo saugumo pajėgų ir radikalų konfrontacijos epicentru, žuvo daugiau nei 100 žmonių.

99
Dar šia tema
Porošenko pareiškė, kad Ukrainai reikia taikos su Rusija
Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
Porošenko apkaltino Rusiją dėl ukrainiečių skurdo
Vakcinos nuo COVID-19 tyrimai

Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas

(atnaujinta 10:15 2020.07.10)
Kitą savaitę pirmąją savanorių grupę, kuri testavo vakciną, atlikus kontrolinius testus išrašys ir jie grįš į tarnybos vietas

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo koronaviruso tyrimų, kuriuos kartu vykdo Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras "Gamalei" ir Rusijos Federacijos gynybos ministerija, etapas, pranešė ministerija.

Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Vienas vakcinos komponentas buvo suleistas vienai devynių savanorių grupei, kitiems devyniems — antras. Birželio 23 dieną vakcina buvo suleista dar dvidešimčiai savanorių. Ši eksperimento dalyvių grupė vaistą gaus palaikomąja (busterine) doze — per tris savaites jiems pagal gautus rodiklius bus suleistas antrasis komponentas. 

"Rusijos gynybos ministerija kartu su Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru "Gamalei" pradėjo paskutinį klinikinių vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapą", — pranešimą cituoja RIA Novosti.

Patikslinama, kad liepos 15 dieną pirmoji savanorių grupė, testuojanti vakciną, atlikus kontrolinius testus, bus išrašyta, jie grįš į tarnybos vietas. Dabar jų būklė yra gera, "skundų dėl savijautos, nepageidaujamos reakcijos ar nepageidaujamų reiškinių nėra", — praneša Rusijos gynybos ministerija.

"Pirmadienį, liepos 13 dieną, antrajai grupei savanorių, atliekančių vakcinos efektyvumo ir imunogeniškumo tyrimą, bus suleistas antrasis koronaviruso vakcinos komponentas. Busterinė vakcinacijos schema, numatyta antrajai savanorių grupei, leis sustiprinti imuninę sistemą ir pailginti imuniteto trukmę", — rašoma pranešime.

Anot ministerijos, tyrimo metu gauti duomenys "liudija apie pirmosios ir antrosios savanorių grupių imuninės reakcijos į vakciną nuo COVID-19 formavimąsi".

Gynybos ministerija taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame anesteziologas-reanimatorius Olegas Čichliajevas pasakoja apie pirmosios savanorių grupės būklę.

"Pirminiais duomenimis, jų kūne susidarė antikūnai, ką patvirtino humoralinio ir ląstelinio imuniteto tyrimų rezultatai, kurie jiems atliekami reguliariai", — sakė jis.

Anot jo, antrajai grupei numatyta busterinė vaisto skyrimo sistema, "pirmasis etapas jau baigtas, vakcina jau įvesta, antikūnai taip pat kuriami".

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19
PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

"Ciniškas įsipareigojimų pažeidimas": Zacharova apie RT draudimus Lietuvoje ir Latvijoje

(atnaujinta 20:57 2020.07.09)
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė stebisi dėl ES atstovų tylėjimo šiuo klausimu

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Latvijos, Lietuvos ir Estijos veiksmai RT kanalų atžvilgiu yra ciniškas įsipareigojimų žiniasklaidos laisvei pažeidimas, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Mes ir toliau fiksuojame cinišką tarptautinių įsipareigojimų pažeidimą žiniasklaidos laisvės srityje Baltijos šalyse, kurios vis blogiau slepia savo rusofobiją ir ketinimą bet kokiomis priemonėmis atsikratyti Rusijos informacijos savo žiniasklaidos erdvėje", — per ketvirtadienį vykusią trumpąją spaudos konferenciją sakė Zacharova.

Anot jos, keista, kad "dar nė vienas tos pačios Europos Sąjungos valstybės pareigūnas nepakomentavo šiurkštaus žodžio laisvės pažeidimo ir kovos su kitaip mąstančiais Baltijos šalyse".

"Mes manome, kad būtent Briuselio nepriimtinas nutylėjimas apie daugybę vietinės žiniasklaidos diskriminacijos epizodų šio regiono šalyse, ypač Baltijos šalyse, atrišo šių šalių vadovybių rankas iki tokio lygio, kad dabar jos net nesivargina ieškoti įtikinamų savo žingsnių, priemonių, veiksmų Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu paaiškinimų", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

"Tokie antidemokratiniai žingsniai, žinoma, diskredituoja Vilnių, Rygą ir Taliną pasaulio bendruomenės akyse ir prieštarauja šių sostinių tarptautiniams įsipareigojimams užtikrinant žiniasklaidos laisvę ir laisvą prieigą prie informacijos", — pabrėžė ji.

Liepos 8 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu. LRTK pirmininkas Mantas Martišius teigė, kad nuo liepos 9 dienos sustabdoma transliacija, nes "RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuris įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašą".

Praėjusią savaitę Latvija uždraudė RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary ir RT TV kanalų transliavimą, savo sprendimą argumentuodama tuo, kad jie neva priklauso Dmitrijui Kiseliovui, MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Dmitrijus Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad Latvijoje priimtas draudimas transliuoti septynis RT kanalus yra "siaubingas ir neleistinas žingsnis".

Liepos pradžioje Simonian savo Twitter ironiškai pažymėjo, kad Lietuvai nusprendus po Latvijos uždrausti RT kanalų transliaciją, labai tikėtina, kad Estija prisijungs prie veiksmų, skirtų "apsaugoti" savo arabų ir ispanų kalbomis kalbančius piliečius nuo RT.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu sakė, kad vyriausybė svarsto galimybę, sekdama Latvijos pavyzdžiu, uždrausti RT televizijos kanalų transliavimą šalyje.

Tegai:
Baltijos šalys, RT, Rusijos žiniasklaida, Marija Zacharova, Rusija
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
Čeryševa: Europos pozicija "Sputnik Estija" atžvilgiu yra nusikalstama tyla
Lietuvoje uždrausta RT
Simonian sureagavo į penkių RT kanalų draudimą Lietuvoje
Rusijos nuolatinė atstovybė draudimą transliuoti RT Lietuvoje pavadino "raganų medžiokle"
Perkūnija, archyvinė nuotrauka

Naktį Lietuvą užklups smarki liūtis ir perkūnija

(atnaujinta 09:58 2020.07.10)
Sinoptikai perspėja, kad link Lietuvos iš Lenkijos atslenka galingi debesys, patariama pagalvoti apie automobilių stovėjimo vietą nakčiai

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Vėlyvo vakaro ir nakties valandomis Lietuvą užklups smarkios liūtys ir perkūnija, tą patvirtina Facebook grupėje "Orai ir klimatas Lietuvoje" pateikti meteorologinės tarnybos "ESTOFEX" duomenys.

Prognozuojama, kad 2 audrų pavojaus lygį pakus vos piečiau Lietuvos gyvenantys žmonės, o 1 lygis užkabins pietinę Lietuvos dalį.

Skelbiam, kad pagrindinis veiksmas Lietuvoje vyks vėlyvo vakaro ir nakties valandomis. Lenkijoje susiformavę galingi debesys judės Lietuvos link ir vietomis gali atnešti škvalinio vėjo iki 15-18 m/s, maksimalus potencialas iki 20-22 m/s, taip pat bus smarkių liūčių bei perkūnijų.

"Audrų stiprumas labai priklausys nuo to kas šiandien dėsis Lenkijos pusėje. Ką nors tiksliau bus galima pasakyti popiet. Esmė ta, kad nakčiai reikėtų pagalvoti apie automobilių stovėjimo vietą (tikrai ne po medžiais) ir lengvai skraidančių daiktų pritvirtinimą", — perspėja meteorologai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, liepos 11-os naktį lietus, kai kur smarkus. Vietomis perkūnija. Pūs gūsingas vėjas. Temperatūra kris iki 13–18 laipsnių. Dieną vietomis trumpai palis. Oras šils iki 17–22 laipsnių.

O šiandienai sinoptikai irgi žada lietų, daug kur palis, daugiausiai šiaurės rytiniuose rajonuose. Aukščiausia temperatūra 17–22, pietiniuose rajonuose kai kur iki 24 laipsnių.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai