RF ir Baltarusijos vėliavos Pergalės aikštėje Minske, archyvinė nuotrauka

Nepaisydamas didėjančio NATO aktyvumo Minskas laikysis taikios politikos

79
(atnaujinta 12:14 2019.02.22)
Aleksandras Lukašenka sakė, kad šalis ir toliau gins savo interesus ir bendrąją gynybos doktriną su savo strategine partnere — Rusijos Federacija

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Baltarusija laikysis taikios užsienio politikos, nepaisydama didėjančio NATO aktyvumo Europos regione, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos žodžius.

"Šiandien matome, kad Šiaurės Atlanto aljanso veikla Europos žemyne ​​labai sustiprėjo. Karinių blokų plėtra, naujų ginkluotų konfrontacijų technologijų kūrimas ir diegimas apsunkina padėtį prie mūsų sienų. Kiekvienas turėtų žinoti, kad Baltarusija nesitrauks nuo taikios užsienio politikos įgyvendinimo", — sakė Lukašenka susitikime su kursantais, studentais ir Karo akademijos fakulteto personalu.

Aleksandras Lukašenka sakė, kad šalis ir toliau gins savo interesus ir bendrąją gynybos doktriną su savo strategine partnere — Rusijos Federacija. Tačiau tai nereiškia, kad Baltarusija atsisakys bendradarbiauti su kitomis šalimis ir karinėmis politinėmis organizacijomis.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
79
Tegai:
Rusijos Federacija, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Lukašenka perspėjo NATO, kad Baltarusija turi raketų
Baltarusija mano, kad JAV bazės dislokavimas Lenkijoje yra grėsmės šaltinis
Baltarusija patarė Lietuvai sumažinti "karingą įkarštį"
G7

Rusijos ambasadorius JAV sutinka su Trampu, kad G7 formatas yra pasenęs

(atnaujinta 13:43 2020.06.04)
Anksčiau Trampas teigė, kad atides G7 susitikimą iki rugsėjo ir nori pakviesti papildomas 4 šalis, įskaitant Rusiją

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Rusija sutinka su JAV prezidentu Donaldu Trampu, kad G-7 formatas yra pasenęs, sakė Rusijos ambasadorius Vašingtone Anatolijus Antonovas.

Anksčiau Trampas teigė, kad atides G7 susitikimą iki rugsėjo ir nori pakviesti papildomas 4 šalis, įskaitant Rusiją. Anot jo, Rusijos buvimas G7 reikalauja sveiko proto.

"Aš pabrėžiu, kad mes atidžiai stebime visus Amerikos prezidento pareiškimus ir ištaisėme Amerikos prezidento teiginį, kad G7 formatas atrodo toks pat pasenęs, kaip pasenusi šalių grupė, kuri neatspindi to, kas deramai vyksta pasaulyje. Taikant šį požiūrį, žinoma, mes sutinkame", — sakė jis per "60 minut" laidos "Rossija 1" eterį.

"Mes vadovaujamės tuo, kad pasaulio politikos klausimai neturėtų būti sprendžiami elitiniuose klubuose, o turėtų būti sprendžiami platesnėje atstovybėje... Neįsivaizduoju, kaip išspręsti bet kokius tarptautinius reikalus be Kinijos", — pridūrė ambasadorius.

Tegai:
JAV, Rusija, G7
Dar šia tema
Lenkijos žiniasklaida papasakojo, nuo ko gali priklausyti "karo" už Baltijos šalis eiga
Ekspertas paaiškino, kodėl Rusija naftos rinkoje prarado mažiausiai iš visų
Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

Lenkijoje prasidėjo Amerikos kariuomenės perkėlimo į Europą pratybos

(atnaujinta 14:29 2020.06.04)
Buvo numatyta, kad iš kitos pusės vandenyno atvyks 20 tūkstančių kareivių, prie jų prisijungs devyni tūkstančiai Europoje jau dislokuotų amerikiečių kariškių

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Karinės pratybos "Defender Europe 20" buvo atidėtos dėl Lenkijoje prasidėjusios koronaviruso pandemijos, rašo RIA Novosti.

Jos turėjo tapti didžiausiu per 25 metus JAV kariuomenės perkėlimu. Buvo numatyta, kad iš kitos pusės vandenyno atvyks 20 tūkstančių kareivių, prie jų prisijungs devyni tūkstančiai Europoje jau dislokuotų amerikiečių kariškių.

Kovo mėnesį JAV Europos vadavietė (EUCOM) pranešė, kad Pentagonas sustabdė šį procesą dėl COVID-19 paplitimo, o visos numatytos pratybos buvo atšauktos.

Prieš tai būrys informavo, kad JAV sumažina manevruose dalyvaujančių kariškių skaičių. Paskutinė "Defender Europe" dalis, pagal planą, turėjo įvykti balandžio 20 – gegužės 20 dienomis Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse, dalyvaujant 37 tūkstančiams karių iš 18 šalių.

"Žinoma, epidemija pakeitė mūsų planus, tačiau svarbiausia yra tai, kad greitai prisitaikėme prie esamos realybės. Lenkijos kariuomenė nė minutei neprarado kovinio pasirengimo", — sakė Lenkijos krašto apsaugos ministras Mariušas Blaščakas, atidarydamas pratybas Dravsko poligone šalies šiaurės vakaruose. Jo kalbą transliavo Lenkijos televizija.

Gynybinės žinybos vadovas padėkojo JAV kariuomenės komandai už "buvimą čia ir mokymąsi kartu su mumis, nepaisant problemų, su kuriomis susiduria visas pasaulis".

Apie šešis tūkstančius kareivių (įskaitant du tūkstančius iš Lenkijos), 100 tankų ir daugiau nei 230 kovinių transporto priemonių, artilerijos ir raketų sistemų, taip pat aviacijos — iš viso apie 2000 technikos vienetų dalyvaus "Defender Europe 20" Dravsko poligone.

Lenkijos kontingento pagrindą sudarys 12-oji mechanizuota brigada iš Ščecino, taip pat kariniškiai iš 6-osios oro desanto brigados iš Krokuvos, 9-oji Branievsko kavalerijos brigada, 2-asis inžinerinis pulkas, 2-asis šaulių pulkas ir 5-asis inžinerinis pulkas. Iš oro pajėgų pratybose dalyvaus F-16 lėktuvai iš taktinės aviacijos 2-ojo sparno ir sausumos pajėgų aviacijos 1-osios brigados sraigtasparniai Mi-24.

Amerikos pusėje manevruose dalyvauja apie keturi tūkstančiai 1-osios kavalerijos divizijos, 2-osios brigados kovinės grupės, 3-iosios pėstininkų divizijos ir 3-osios kovos aviacijos brigados vadovybės kareivių.

Renginio dalyviai tikrins "Lenkijos ir Amerikos kariuomenės sąveikos galimybes vykdant bendrą karinę operaciją". Taip pat planuojama parengti "pagrindinį taktinį epizodą — vandens užtvaro priverstinį dalyvavimą dalyvaujant tankų ir oro kariuomenei".

Pagrindinis pratybų tikslas buvo paskelbtas "didinant strateginį pasirengimą ir bendradarbiavimą dėl greito JAV kariuomenės dislokavimo Europoje galimybės, taip pat patikrinant priimančiųjų šalių galimybes priimti sąjungininkų paramą".

Tegai:
pratybos, Lenkija, JAV
Dar šia tema
Nepaisant koronaviruso, Latvijoje vyks NATO pratybos
Ekspertas: Latvija, rengdama NATO pratybas, demonstruoja nesuprantamą atkaklumą
Rusijos gynybos ministerija parodė pratybų su S-400 kadrus
Baltarusija nenukrypo nuo reagavimo į NATO pratybų prie savo sienų plano
Minskas, nepriklausomybės aikštė

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą Baltarusijai

(atnaujinta 15:49 2020.06.04)
Pranešama, kad už Baltarusijai skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos medicininės apsaugos priemonės

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Atsižvelgdama į Baltarusijos tarptautinės pagalbos prašymą, šių metų birželio 3 dieną Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo iš valstybės rezervo Užsienio reikalų ministerijai skirta 50 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai teikti Baltarusijai kovojant su COVID-19 pandemija, rašoma rašoma Vyriausybės pranešime.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad pasaulinės pandemijos negalėsime sėkmingai įveikti nepadėdami vieni kitiems, o Lietuva yra ypatingai suinteresuota, kad šį iššūkį kuo greičiau įveiktų mūsų artimiausia Rytų kaimynė.

Birželio 3 dienos oficialiais duomenimis, Baltarusijoje nustatyti 45116 užsikrėtę COVID-19 asmenys, mirė 248 asmenys.

Už skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos medicininės apsaugos priemonės.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad ES yra pasirengusi suteikti Baltarusijai finansinę paramą kovai su koronaviruso pandemija, tačiau susitarimo tarp Minsko ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) nebuvimas tapo kliūtimi.

Tegai:
parama, Baltarusija
Dar šia tema
Ekspertas mano, kad ES jau susitarusi dėl finansinės paramos
Lietuvoje antstoliai negalės išieškoti skolos iš paramos lėšų
Nausėda mokesčių sumažinimui ir paramai šeimoms siūlo skirti 500 mln. eurų