Ukrainos prezidentas Petras Porošenko

Porošenko netyčia pavadino Ukrainą agresore

174
(atnaujinta 13:12 2019.02.24)
Anksčiau valstybės vadovas jau pareiškė apie "ukrainietiško okupanto batą" ir "Ukrainos režimo niekšiškumą"

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko kalbos metu Žolkvos mieste atsitiktinai pavadino savo šalį "agresore". Vaizdo įrašas su Ukrainos lyderio kalba buvo paskelbtas YouTube.

"Šiandien aš, kaip Ukrainos prezidentas, kaip Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas, turiu išsaugoti Ukrainą ir Ukrainos gynybą, kad duotų atkirtį Ukrainos agresijai", — pareiškė Porošenko, bet po to pasitaisė, pridėjęs "Rusijos agresijai".

Prezidento žodžiai sukėlė juoką tiek vaizdo įrašo autoriui, tiek susirinkusiems Žolkvoje.

Porošenko panašiai suklysta jau ne pirmą kartą. Praėjusių metų sausio mėnesį, kalbėdamas Ukrainos Vienybės dieną, prezidentas pareiškė, kad "Krymo, Sevastopolio, Donecko ir Luhansko kraštų žemę" trypia "Okupanto iš Ukrainos batas".

Ukrainos prezidentas Petras Porošenko
© Sputnik / Михаил Палинчак

2017 metų pabaigoje Ukrainos lyderis savo kalboje Diplomatinės tarnybos dieną pareiškė, kad "niekas, tikriausiai, nežino Ukrainos režimo niekšiškumo geriau, nei mes — ukrainiečiai", o dar anksčiau susitikime su kariais Mariupolyje prezidentas pasakė apie "laikiną Ukrainos vykdomą okupaciją".

Kovo pabaigoje Ukrainoje turi vykti prezidento rinkimai. Apklausų duomenimis, dabartinis valstybės vadovas turi labai žemą reitingą — tik 14 procentų. Keletą mėnesių reitinge pirmavo partijos "Batkivščina" vadovė Julija Timošenko, tačiau sausį pirmojoje vietoje atsidūrė laidų vedėjas, aktorius Vladimiras Zelenskis.

174
Tegai:
rinkimai, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Porošenko nukopijavo Putino rinkimų šūkį
Porošenko pasakojo, kaip "savo rankomis nešiojo" žuvusius Maidane
Kijevas grasina nutraukti su Rusija sudarytą susitarimą dėl Azovo jūros
Porošenko apie incidentą Kerčės sąsiauryje: pone Putinai, tai karas