Julija Tymošenko, archyvinė nuotrauka

Ukraina ir toliau perka Rusijos dujas, teigia Tymošenko

90
(atnaujinta 10:01 2019.02.26)
Pasak jos, Ukrainos valdžia parengė schemą, kaip užmaskuoti Rusijos dujas Europos mėlynuoju kuru

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Ukrainos partijos "Batkivščyna" lyderė Julija Tymošenko pareiškė, kad per pastaruosius penkerius metus Ukraina nenustojo pirkti Rusijos dujų.

Kijevas atsisakė Rusijos kuro 2015 metų lapkritį ir po šio sprendimo nebenaudoja rusiškų dujų, kad pasiruoštų šildymo sezonui, o savo saugyklas pripildo Europos dujomis.

"Ar girdėjote, kad penkerius metus mes nenaudojame Rusijos dujų? Ar išgirdote tai iš prezidento, iš premjero? Aš ne tik sakau jums, esu pasirengusi įrodyti tai dokumentais, ir už šią apgaulę atsakys kiekvienas. Visus penkerius metus į Ukrainą patenka Rusijos kilmės dujos", — sakė Tymošenko telvizijos kanalo "ICTVI" eteryje.

Pasak jos, Ukrainos valdžia parengė schemą, kaip užmaskuoti Rusijos dujas Europos kuru.

"Jie transportuoja šias dujas pagal dokumentus per "Mars", tada pagal dokumentus praleidžia pro kažkokias Europos biržas, išpučia 100 dolerių už tūkstantį kubinių metrų, pagal dokumentus tiekia dujas trumpiausiu keliu. Ant Europos ir Ukrainos sienos buvo pastatyti specialūs dujotiekiai. Taigi, pagal dokumentus, mums rodo Europos kilmės dujas. Noriu pasakyti, kad ten dujos neišgaunamos", — paaiškino politikė.

Tymošenko taip pat sakė, kad jei ji laimės prezidento rinkimus, sumažins kuro kainą per pusę arba pasitrauks iš politikos.

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Kampanijoje dalyvauja 44 kandidatai.

Prezidento reitingo lyderis, apklausos duomenimis, pastaraisiais mėnesiais buvo Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas yra apie 14 proc.

90
Tegai:
Julija Tymošenko, dujos, Rusija, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Kijevas pasmerkia ukrainiečius sušalti, teigia Rados narys
Kijevo gyventojai dėl aukštų tarifų priversti šildytis plytomis
Rados deputatas pavadino "Nord Stream-2" didele Ukrainos diplomatijos nesėkme
JAV vėliava

PSO dar negavo oficialaus laiško JAV dėl išėjimo organizacijos

(atnaujinta 22:51 2020.07.13)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė organizacijos direktoriui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija dar negavo oficialaus laiško iš JAV, kad pasitraukia iš organizacijos, per trumpąją spaudos konferenciją Ženevoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

JAV pranešė JT generaliniam sekretoriui apie pasitraukimą iš PSO, sprendimas įsigalios 2021 metų liepos 6 dieną, teigiama oficialaus generalinio sekretoriaus atstovo Štefano Dujaričiaus (Stéphane Dujarric) komentare.

"Mes negavome oficialaus laiško iš JAV", — sakė PSO direktorius.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos.

JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją. Antradienį Pasaulio sveikatos asamblėja priėmė rezoliuciją dėl PSO veiklos pandemijos metu tyrimo.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM atnaujino koronaviruso paveiktų šalių sąrašą
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi antrajai COVID-19 bangai
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje