Lietuviški maisto produktai, archyvinė nuotrauka

Didžiosios Britanijos parduotuvėse gali nelikti dalies lietuviškų prekių

64
(atnaujinta 08:00 2019.02.27)
Prekės iš lietuviškų parduotuvių Jungtinėje Karalystėje galėtų išnykti, jeigu sunkvežimiams ES ir Britanijos pasienyje po "Brexit" tektų laukti ilgose eilėse

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje dirbantys Lietuvos verslininkai sako, kad šaliai pasitraukus iš Europos Sąjungos be sutarties, parduotuvėse gali nelikti dalies lietuviškų prekių, rašo LRT.

Prekės iš lietuviškų parduotuvių Jungtinėje Karalystėje galėtų išnykti, jeigu sunkvežimiams ES ir Britanijos pasienyje po "Brexit" tektų laukti ilgose eilėse.

Skaičiuojama, kad Londonui išstojus be sutarties, kelionės iš žemyno trukmė gali ilgėti beveik savaite.

Tai labiausiai paveiktų vežėjus, kurie į Britaniją gabena greitai gendančias prekes — lietuviškus pieno produktus ar mėsą.

Manoma, kad emigrantai dalies prekių negalėtų įsigyti maždaug mėnesį arba tol, kol būtų pasiektas prekybos susitarimas.

Anot ekspertų, toks scenarijus tampa vis realesnis, nes iki "Brexit" likus mėnesiui, niekaip nesusitariama dėl išstojimo sutarties. 

Anksčiau "Sputnik Lietuva" rašė, kad Lietuvos ambasadorė ES Jovita Neliupšienė pavadino "Brexit" tragišku įvykiu, kuris niekada nebus vertinamas teigiamai.

Didžiosios Britanijos ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
© AFP 2019 / OLI SCARFF

Lietuvos vyriausybė patvirtino keletą teisinių priemonių, kurios sumažins neigiamas pasekmes Lietuvos piliečiams ir komercinėms struktūroms Lietuvos Respublikoje ir Britanijoje. Valdžia susirūpinusi tuo, kad po "Brexit" piliečiai pradės atsisakinėti Lietuvos pilietybės Britanijos naudai, nes per laikotarpį, kai Lietuva yra ES narė, į Britaniją išvyko apie 200 tūkstančių lietuvių.

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažadėjo Mei padėti rasti "kūrybinių sprendimų" situacijoje su "Brexit". Ji pabrėžė, kad gyventojams ir verslo atstovams tiek Europos Sąjungoje, tiek Britanijoje reikia aiškumo.

64
Tegai:
eilės, Jungtinė Karalystė, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (79)
Dar šia tema
Lietuviai vis labiau domisi sugrįžimu į tėvynę dėl "Brexit"
Mei paprašė papildomo laiko deryboms dėl "Brexit"
Lietuvos bankas atskleidė "Brexit" privalumus
Lietuvos ambasadorė ES pasakė, ko laukti lietuviams po "Brexit"