JAV Kongresas, archyvinė nuotrauka

Paskelbta, kokias naujas sankcijas JAV taikys Rusijai

112
(atnaujinta 13:53 2019.02.27)
JAV Kongresas paskelbė įstatymo projektą dėl naujų sankcijų Rusijai

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JAV Kongreso interneto svetainėje paskelbtas atnaujintas įstatymo projektas, kuris numato papildomų sankcijų Rusijai įvedimą (Amerikos saugumo gynybos nuo Kremliaus agresijos įstatymas, DASKA).

Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Visų pirma, dokumentu numatoma uždrausti sandorius dėl naujos Rusijos valstybės skolos, kurios grąžinimo terminas yra ilgesnis nei 14 dienų.

Daroma prielaida, kad apribojimai įsigalios praėjus 90 dienų nuo įstatymo įsigaliojimo. Pažymima, kad sankcijos bus taikomos toms finansinėms institucijoms, kurios, Vašingtono teigimu, palaikė "Rusijos vyriausybės kišimąsi į demokratines procedūras ar rinkimus bet kurioje šalyje".

Be to, dokumente numatytos priemonės prieš investicijas į Rusijos SGD projektus už šalies ribų, taip pat investicijas į žalios naftos telkinių plėtrą Rusijoje.

Investicijos, kurių vertė siekia milijoną dolerių (arba penkis milijonus dolerių per 12 mėnesių), taip pat gali būti uždraustos.

Praėjus šešiems mėnesiams po to, kai įsigalios įstatymas, sankcijos taip pat įsigalios Rusijos "politikams, oligarchams ir kitiems asmenims, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai prezidento Vladimiro Putino vardu prisideda prie neteisėtų ir korumpuotų veiksmų", teigiama dokumento projekte. Kongresas planuoja gauti pranešimą apie "Vladimiro Putino asmeninį turtą".

Medvedevas pavadino naują sankcijų paketą prieš Rusiją "šizoidų istorija" >>

Įstatymo projekte taip pat numatyta taikyti sankcijas 24 FSB pareigūnams, kurie laikomi "prisidėję prie incidento Kerčės sąsiauryje", per kurį Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti.

Iniciatyvos autoriai — respublikonai Lindsay Graham ir Corey Gardner bei demokratai Robert Menendez, Ben Cardin ir Gene Sahin. Kremlius naujas Vašingtono sankcijas vadina "aršia rusofobija", kuri nėra pagrįsta ekspertų duomenimis.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
112
Tegai:
Rusija, JAV, sankcijos
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)
Dar šia tema
Vokietija nesuinteresuota sankcijomis prieš Rusiją
Slovakijos URM atskleidė naujas detales apie ES sankcijas Rusijai
EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje
Rusijai nedera būti "ant nubaustųjų suolo", pareiškė Bavarijos premjeras
Rusijos žemės ūkio ministerija prieštarauja maisto produktų embargo plėtrai
Vitaminai

Nustatytas vitamino B2 trūkumo pavojus

(atnaujinta 14:43 2020.11.29)
Pastebėta, kad vitaminas B2 arba riboflavinas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, leidžiančiomis neutralizuoti laisvuosius radikalus ir palengvinti daugelio ligų sukeltą oksidacinę žalą

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Perdanos universiteto ekspertai pasakojo apie vitamino B2 trūkumo pavojų, rašo "Star".

Pastebėta, kad vitaminas B2 arba riboflavinas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, leidžiančiomis neutralizuoti laisvuosius radikalus ir palengvinti daugelio ligų sukeltą oksidacinę žalą.

Tačiau didelis laisvųjų radikalų kiekis gali pakenkti ląstelėms ir audiniams, o vėliau padidinti vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto ir Alzheimerio ligos riziką.

Taip pat riboflavino trūkumas yra susijęs su padidėjusiu oksidaciniu stresu, dėl kurio gali pablogėti kraujodaros sistemos funkcijos, atsirasti anemija ir eritroidinė hipoplazija. Virškinimo sistemą taip pat gali varginti vitamino B2 trūkumas, sutrinka medžiagų apykaita.

Be to, ekspertai pažymi, kad reikiamo šios medžiagos kiekio trūkumas gali sukelti migreną, plaukų slinkimą, kataraktą, o jos papildymas priešingai, gali pagerinti būklę esant tokioms problemoms.

Tegai:
sveikata, vitaminai
Dar šia tema
PSO iškėlė kelių nulinių COVID-19 pacientų teoriją
Mokslininkai papasakojo apie džiovintų vaisių pranašumą prieš šviežius
Bezdžionės

Biologė pasiūlė būdą, kaip sumažinti naujų pandemijų riziką

(atnaujinta 14:42 2020.11.29)
Tuo pačiu ji priminė, kad pasaulinė gyvūnų apsaugos iniciatyva "Pasaulinė gyvūnų apsauga" iškėlė klausimą dėl prekybos laukiniais gyvūnais nutraukimo G20 aukščiausiojo lygio susitikime

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Uždraudus prekybą laukiniais gyvūnais ir atkuriant jų buveines, sumažės naujų pandemijų rizika, RIA Novosti sakė biologė, JT gyvūnų apsaugos ir biologinės įvairovės srities konvencijų konferencijų dalyvė Maria Voroncova.

"Kitos zoonozinės kilmės pandemijos tęsis, jei nesumažinsime laukinių gyvūnų ir žmonių kontaktų. Visų pirma, diskutuojama apie prekybos laukiniais gyvūnais ir jų dariniais draudimą arba moratoriumą", — sakė ji.

Ji patikslino, kad Kinija ir Vietnamas jau uždarė tokią prekybą dėl pandemijos. Rusijos "Greenpeace" padalinys pateikė peticiją dėl atitinkamo draudimo. Ji surinko daugiau nei 50 tūkstančių parašų, ji taip pat buvo nusiųsta į prezidento administraciją. Be to, pasaulinė gyvūnų apsaugos iniciatyva "Pasaulinė gyvūnų apsauga" iškėlė klausimą dėl prekybos laukiniais gyvūnais nutraukimo G20 aukščiausiojo lygio susitikime.

"Mes visada žinojome, kad kai prekiaujama beždžionėmis, antropoidais ar paprastaisiais, yra ligų perdavimo pavojus. Jie yra mums labai artimi ir turime daugybę įprastų ligų. Pavyzdžiui, ŽIV 20-ojo amžiaus pradžioje šoktelėjo nuo žaliųjų beždžionių žmonėms. Beždžionės kenčia nuo tuberkuliozės. Ir jie serga hepatitu. Žinoma, nepamirškite apie Ebolą. Pasak mokslininkų, ant kiekvieno žinduolio gyvena 60–70 skirtingų virusų rūšių", — sakė ji.

Biologė teigė, kad ekspertai apskaičiavo, jog apie 1,5 milijono virusų teoriškai gali pereiti nuo žinduolių prie žmonių.

"Mes susiduriame su vienos rūšies koronavirusu, sukėlusiu pandemiją, ir dėl gyvūnų buveinių sunaikinimo galime susidurti su daugeliu. Gyvūnai artėja prie žmonių. Miško kirtimas vykdomas palmių aliejaus gamybai reikalingomis palmių plantacijomis — dabar Indonezijoje keliuose vaikšto orangutanai. Tai yra buveinės išnykimo ir galimo žmogaus sąlyčio su gyvūnais pavyzdys ir tikimybė ką nors pagauti", — sakė ji.

Pasak mokslininkės, planetos buferis bakas sumažėjo, žmogus vis labiau įsiskverbia į gamtą, keliauja į visus žemynus, sutinka naujus infekcinių ligų sukėlėjus ir juos platina. Natūralioje aplinkoje kiekviena rūšis turi savo buveinę, o ekosistemoje ji susitinka su rūšimis, su kuriomis jie jau yra išsivystę ir prisitaikę vienas prie kito, o žmonija pažeidžia šią tvarką.

Kaip pastebėjo ekspertė, žmonija turi tarptautinės konvencijos dėl biologinės įvairovės išsaugojimo patirties — 1973 metais buvo priimta Tarptautinės prekybos nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių konvencija (CITES).

"Mes prisimename Geraldą Durrellą. Po jo knygų ir puikaus darbo staiga paaiškėjo, kad prekyba gyvūnais yra didžiulis reiškinys. Jie dažnai buvo visiškai sugauti populiacijose, dėl to rūšių skaičius sumažėjo, o kartais net išnyko", — sakė ji. Ji priminė, kad dabar labai sumažėja rūšių ir jų buveinių, o šią krizę sukelia antropogeninė įtaka.

Tegai:
gyvūnai, virusas
Dar šia tema
Persirgę koronavirusu galės tris mėnesius nesiizoliuoti po aukštos rizikos kontakto
PSO parengė fizinio aktyvumo pandemijos metu rekomendacijas