JAV Kongresas, archyvinė nuotrauka

Paskelbta, kokias naujas sankcijas JAV taikys Rusijai

102
(atnaujinta 13:53 2019.02.27)
JAV Kongresas paskelbė įstatymo projektą dėl naujų sankcijų Rusijai

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JAV Kongreso interneto svetainėje paskelbtas atnaujintas įstatymo projektas, kuris numato papildomų sankcijų Rusijai įvedimą (Amerikos saugumo gynybos nuo Kremliaus agresijos įstatymas, DASKA).

Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Visų pirma, dokumentu numatoma uždrausti sandorius dėl naujos Rusijos valstybės skolos, kurios grąžinimo terminas yra ilgesnis nei 14 dienų.

Daroma prielaida, kad apribojimai įsigalios praėjus 90 dienų nuo įstatymo įsigaliojimo. Pažymima, kad sankcijos bus taikomos toms finansinėms institucijoms, kurios, Vašingtono teigimu, palaikė "Rusijos vyriausybės kišimąsi į demokratines procedūras ar rinkimus bet kurioje šalyje".

Be to, dokumente numatytos priemonės prieš investicijas į Rusijos SGD projektus už šalies ribų, taip pat investicijas į žalios naftos telkinių plėtrą Rusijoje.

Investicijos, kurių vertė siekia milijoną dolerių (arba penkis milijonus dolerių per 12 mėnesių), taip pat gali būti uždraustos.

Praėjus šešiems mėnesiams po to, kai įsigalios įstatymas, sankcijos taip pat įsigalios Rusijos "politikams, oligarchams ir kitiems asmenims, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai prezidento Vladimiro Putino vardu prisideda prie neteisėtų ir korumpuotų veiksmų", teigiama dokumento projekte. Kongresas planuoja gauti pranešimą apie "Vladimiro Putino asmeninį turtą".

Medvedevas pavadino naują sankcijų paketą prieš Rusiją "šizoidų istorija" >>

Įstatymo projekte taip pat numatyta taikyti sankcijas 24 FSB pareigūnams, kurie laikomi "prisidėję prie incidento Kerčės sąsiauryje", per kurį Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti.

Iniciatyvos autoriai — respublikonai Lindsay Graham ir Corey Gardner bei demokratai Robert Menendez, Ben Cardin ir Gene Sahin. Kremlius naujas Vašingtono sankcijas vadina "aršia rusofobija", kuri nėra pagrįsta ekspertų duomenimis.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
102
Tegai:
Rusija, JAV, sankcijos
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (234)
Dar šia tema
Vokietija nesuinteresuota sankcijomis prieš Rusiją
Slovakijos URM atskleidė naujas detales apie ES sankcijas Rusijai
EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje
Rusijai nedera būti "ant nubaustųjų suolo", pareiškė Bavarijos premjeras
Rusijos žemės ūkio ministerija prieštarauja maisto produktų embargo plėtrai