Eurovizija

Ukraina atsisakė dalyvauti "Eurovizijoje"

106
Prieš oficialų transliuotojo atsisakymą keturi nacionalinės atrankos finalininkai paskelbė, kad jie neatstovaus šaliai

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Ukraina nedalyvaus tarptautiniame dainų konkurse "Eurovizija-2019", praneša šalies Nacionalinė televizijos ir radijo kompanija.

Anksčiau laimėjusi nacionalinę atranką dainininkė Maruv (Anna Korsun) atsisakė atstovauti Ukrainai tarptautinėje arenoje. Dainininkė pranešė, kad ji nėra pasiruošusi lydėti savo pasirodymą lozungais ir paversti savo buvimą konkurse Ukrainos politikų reklamos akcijomis, taip pat pavadino sutarties su Ukrainos nacionaline televizijos ir radijo kompanija sąlygas "pavergiančiomis".

Viešasis transliuotojas patvirtino, kad dainininkė atsisakė pasirašyti sutartį. Ukrainos nacionalinė televizijos ir radijo kompanija pranešė, kad kaip alternatyvą transliuotojas galėtų pasirinkti bet kurį nacionalinio atrankos dalyvį, tačiau iš pagarbos žiūrovams atsisako šios galimybės.

"Esant situacijai, kai su nugalėtoju nepasirašoma dalyvavimo "Eurovizijoje" sutartis, televizijos ir radijo kompanija iš eilės kreipėsi į finalininkus, kurie pagal nacionalinės atrankos rezultatus užėmė antrąją ir trečiąją vietą", — sakoma transliuotojo tinklalapyje.

Tačiau grupės "Freedom Jazz girls band" ir "Kazka" taip pat atsisakė dalyvauti Eurovizijoje, o grupė "Brunettes Shoot Blondes", kuri atrankoje užėmė ketvirtąją vietą, pareiškė, kad ji neatstovaus Ukrainai konkurse, jei jai tai bus pasiūlyta. Pasak muzikantų, kadangi jie nelaimėjo nacionalinėje atrankoje, tai "ne jų kelionė".

Ukrainos nacionalinė televizijos ir radijo kompanija savo pareiškime pažymėjo, kad atranka pritraukė visuomenės dėmesį į menininkų ryšius su pramogų verslu Rusijoje, "kurie net ir penktaisiais karinio konflikto metais vis dar yra labai artimi". Ukrainos įstatymai nepateikia jokių apribojimų atlikėjų ir menininkų darbui Rusijoje, tačiau finalininko sutartyje su transliuotoju buvo numatytas draudimas vykti gastrolių į Rusiją.

Europos transliuotojų sąjunga (ETS) pakomentavo Ukrainos sprendimą atsisakyti dalyvauti konkurse 2019 metais.

ETS apgailestavo dėl šio Kijevo sprendimo. "Eurovizijos" organizatoriai taip pat pažymėjo, kad derasi dėl Ukrainos dalyvavimo konkurse kitais metais.

Izraelis ruošiasi priimti rekordinį turistų skaičių "Eurovizijos" metu >>

Konkursas "Eurovizija" šiais metais vyks Tel Avive. Ukraina turėjo pasirodyti pirmajame pusfinalyje gegužės 14 dieną.

106
Tegai:
Ukraina, Eurovizija-2019, Eurovizija
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (28)
Dar šia tema
Bulgarija atsisakė dalyvauti konkurse "Eurovizija-2019"
"Eurovizijos" atrankos dalyvė sulaukė kritikos už nepadorų gestą
Žmonės su kaukėmis

PSO mano, kad kaukės gali tapti mados aksesuaru

(atnaujinta 13:30 2020.07.10)
Organizacijos atstovė Rusijoje taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekavimo priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Kaukė gali tapti mados aksesuaru, tačiau ji turi būti trisluoksnė, o kaukė turi būti plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, interviu RIA Novosti sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

"Turime padaryti taip, kad kaukės būtų visiems prieinamos. Aš net nesu prieš, kad kaukė taptų mados aksesuaru. Bet su sąlyga — jei ji pagaminta iš audinio, ji turi būti plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, ir kad ji bus trisluoksnė.Išvaizda gali būti bet kokia. Suprantu, kad karštis nemalonus, viskas aišku. Reikia tiesiog prie to priprasti", — sakė ji.

Ji taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekavimo priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti.

"Mes labai pasimetę. Mes įpratę, kad viskas yra pagydoma. Tačiau COVID nėra eilinė bakterija. Taigi gera higiena — tai, ką turime grąžinti į mūsų gyvenimą", — pridūrė PSO atstovė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 549 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija
Žmonės

Kokia šiandien diena: liepos 11-osios šventės

(atnaujinta 18:18 2020.07.10)
Šeštadienį, liepos 11-ąją minima Pasaulinė populiacijos diena, taip pat šią dieną katalikai mini Šv. Benediktą

Liepos 11 yra 192-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiemet, keliamaisiais metais — 193-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 173 dienos.

Prieš 33 metus (1987 metais) liepos 11 dieną žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo 5 milijardus ir po dviejų metų Jungtinių tautų organizacija rekomendavo šią dieną paskelbti Pasaulio gyventojų diena.

Vėliau, 2002 metais buvo numatoma, kad pasaulyje žmonių skaičius augs nekontroliuojamai. Bvo paskelbtos prognozės, kad 2050 metais visame pasaulyje gyvens 10,9 milijardo žmonių, tačiau dabar prognozuojama, jog šiais metais šis skaičius neviršys 9 milijardų. 

Skaičiaus mažėjimui įtakos turi ligos. Prognozuojama, kad iki 2050 metų nuo AIDS mirs 278 milijonai žmonių, dėl kurių mirties negims 178 milijonai vaikų.

Pranešama, kad daugiausia žmonių gyvens vargingiausiose pasaulio vietose: Afrikoje ir Azijoje, gimstamumas mažės, o daugės vyresnio amžiaus žmonių.

Liepos 11-oji skirta susimąstyti apie žmonijos gimstamumo, mirtingumo, apgyvendinimo, migravimo, išsilavinimo ir kitokias problemas.

Taip pat šiandien minima Šv. Benedikto, Europos globėjo, šventė.

Šv. Benediktas (480–547) buvo abatas. Gimė turtingo žemvaldžio šeimoje, taip apt studijavo Romoje, vėliau paniro į vienatvę, atsidavė maldai ir atgailai.

Aplink save subūrė bendraminčių būrį ir 539 metais Monte Kasine (tarp Romos ir Neapolio) įkūrė benediktinų vienuolyną. Tuo pačiu, Benedikto parašyta Regula tapo gyvenimo pagrindu tūkstančiams vienuolių ir jo sekėjai išplito po visą Europą. 1964 metais jis paskelbtas Europos globėju.

Liepos 11 dieną vardadienį švenčia Pijus, Kiprijonas, Kipras, Benediktas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai