Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pakomentavo "Sputnik radijo" transliacijos nutraukimą Vokietijoje

85
(atnaujinta 15:56 2019.02.28)
Praėjusių metų pabaigoje buvo atmestas stoties prašymas dėl nuolatinės licencijos, visų pirma todėl, kad "Mega Radio" yra finansiškai priklausoma nuo tarptautinės agentūros "Rossija segodnia"

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. "Sputnik radijo" transliacijos Vokietijoje nutraukime sunku neįžvelgti politinio komponento, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Tarptautinės informacinės agentūros "Sputnik Radio SNA" struktūrinis padalinys nuo kovo 1 dienos bus priverstas sustabdyti transliaciją Berlyne ir kaimyninėje federalinėje Brandenburgo žemėje", — sakė Zacharova.

Anksčiau radijo transliacija buvo vykdoma radijo stoties "Mega Radio" dažniais. Praėjusių metų pabaigoje buvo atmestas stoties prašymas dėl nuolatinės licencijos, visų pirma todėl, kad "Mega Radio" yra finansiškai priklausoma nuo tarptautinės agentūros "Rossija segodnia".

"Kita vertus, nepateikta nė vieno oficialaus teiginio apie transliacijų turinį", — pažymėjo Zacharova.

"Atsižvelgiant į apskritai blogėjančią Rusijos žiniasklaidos padėtį Vokietijoje, sunku nepastebėti politinio komponento  situacijoje su "Sputnik". Mes raginame Vokietijos valdžios institucijas laikytis žodžio laisvės principo reguliuojant žiniasklaidos veiklą", — pabrėžė Zacharova.

Multimedijos grupė "Sputnik" 2014 metų gruodžio 24 dieną paskelbė analitinį šaltinį vokiečių kalba de.sputniknews.com ir "SNA Radio". Naujoji žiniasklaida siūlo alternatyvų požiūrį į įvykius Vokietijoje, taip pat atkreipia dėmesį į daugelį pasaulio įvykių, kuriems mažiau dėmesio skiria pagrindinės Europos žiniasklaidos priemonės.

85
Tegai:
Informacinė agentūra "Rossija segodnia"
Dar šia tema
Ukraina pradėjo blokuoti prieigą prie MIA "Rossija Segodnia" šaltinių
Latvijoje uždrausta kanalo "Rossija RTR" transliacija trims mėnesiams
Kiseliovas: "Rossija RTR" draudimas Latvijoje nesuderinamas su žodžio laisve
Ledo ritulys

Tarptautinė ledo ritulio federacija atsisakė svarstyti Lietuvos prašymą

Anksčiau Vilnius pateikė pasiūlymą surengti dalį varžybų, nes IIHF atėmė šią galimybę iš Minsko

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) nesvarstys Lietuvos prašymo surengti 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatą kartu su Latvija, praneša TASS, su nuoroda į federacijos prezidentą Renė Faselį.

Anksčiau Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sakė, kad Vilnius Rygai ir IIHF išsiuntė oficialius laiškus apie jų pasirengimą surengti dalį varžybų. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė kalbėjosi su Faseliu ir pasiūlė savo šalį kaip vieną iš organizatorių. Visų pirma, rungtynės galėtų būti rengiamos Vilniuje ir Kaune.

IIHF prezidentas patvirtino, kad su Lietuvos vyriausybės vadovu kalbėjo vaizdo ryšiu. Jis dėkojo už norą padėti ir kalbėjo apie kitus kandidatus.

"Mes jau diskutavome su Bratislava, Ryga ir Danija — Danija ir Bratislava turi gerą turnyro surengimo 2018 ir 2019 metais patirtį. Aš labai vertinu Lietuvos pasiūlymą ir norą mums padėti, tačiau šiuo atveju yra per daug kandidatų turnyrui surengti", — sakė Faselis.

Jis pabrėžė, kad kitosLietuva turi gerą areną rengti pasaulio taurės varžybas, tačiau šalis neturi patirties organizuojant tokį renginį.

2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti gegužės 21–6 dienomis Rygoje ir Minske. Tačiau Tarptautinė ledo ritulio federacija atėmė Baltarusijos sostinės galimybę surengti pasaulio ledo ritulio čempionatą 2021 metais. Kaip anksčiau sakė Faselis, kažkas darė spaudimą rėmėjams atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė Baltarusijos valdžios institucijų taikyti tarptautines sankcijas, įskaitant inicijuoti boikotą ar atšaukti pasaulio ledo ritulio čempionatą Minske ir siųsti atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
ledo ritulys, Lietuva
JAV

PSO pakomentavo JAV grįžimą į organizaciją

(atnaujinta 13:53 2021.01.21)
Anksčiau buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas praėjusių metų liepos pradžioje Kongresui išsiuntė oficialų pranešimą apie šalies pasitraukimą iš PSO

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas padėkojo JAV už grįžimą į šią organizaciją, rašo RIA Novosti autorė Elizabeta Isakova.

"Šiandien gera diena PSO ir pasaulio sveikatai. Pasaulinis JAV vaidmuo yra nepaprastai svarbus. Aš sveikinu ir sveikinu prezidentą (Džo) Baideną, viceprezidentę (Kamalą) Haris ir JAV žmones", — sakė jis.

Jis dėkojo Baidenui už grįžimą į PSO ir norą prisijungti prie programos COVAX, kuri reguliuoja vienodą vakcinų prieinamumą ir paskirstymą tarp šalių, taip pat į ACT programą, kuri yra atsakinga už pastangų kurti naujas vakcinas ir terapinius vaistus COVID-19.

"PSO yra tautų šeima. Ir mes džiaugiamės, kad Jungtinės Valstijos išliko šeimoje", — pabrėžė PSO vadovas.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas praėjusių metų liepos pradžioje Kongresui išsiuntė oficialų pranešimą apie šalies pasitraukimą iš PSO. Išstojimo procesas turėjo baigtis 2021 metų liepos mėnesį. Trampas teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO ir jos finansavimą, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas". Jis apkaltino PSO koronaviruso epidemijos masto nuslėpimu Kinijos naudai.

Pirmąją savo prezidentavimo dieną Baidenas pasirašė dekretą dėl JAV grąžinimo PSO. Guteresas palankiai įvertino šį sprendimą.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV