Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pakomentavo "Sputnik radijo" transliacijos nutraukimą Vokietijoje

85
(atnaujinta 15:56 2019.02.28)
Praėjusių metų pabaigoje buvo atmestas stoties prašymas dėl nuolatinės licencijos, visų pirma todėl, kad "Mega Radio" yra finansiškai priklausoma nuo tarptautinės agentūros "Rossija segodnia"

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. "Sputnik radijo" transliacijos Vokietijoje nutraukime sunku neįžvelgti politinio komponento, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Tarptautinės informacinės agentūros "Sputnik Radio SNA" struktūrinis padalinys nuo kovo 1 dienos bus priverstas sustabdyti transliaciją Berlyne ir kaimyninėje federalinėje Brandenburgo žemėje", — sakė Zacharova.

Anksčiau radijo transliacija buvo vykdoma radijo stoties "Mega Radio" dažniais. Praėjusių metų pabaigoje buvo atmestas stoties prašymas dėl nuolatinės licencijos, visų pirma todėl, kad "Mega Radio" yra finansiškai priklausoma nuo tarptautinės agentūros "Rossija segodnia".

"Kita vertus, nepateikta nė vieno oficialaus teiginio apie transliacijų turinį", — pažymėjo Zacharova.

"Atsižvelgiant į apskritai blogėjančią Rusijos žiniasklaidos padėtį Vokietijoje, sunku nepastebėti politinio komponento  situacijoje su "Sputnik". Mes raginame Vokietijos valdžios institucijas laikytis žodžio laisvės principo reguliuojant žiniasklaidos veiklą", — pabrėžė Zacharova.

Multimedijos grupė "Sputnik" 2014 metų gruodžio 24 dieną paskelbė analitinį šaltinį vokiečių kalba de.sputniknews.com ir "SNA Radio". Naujoji žiniasklaida siūlo alternatyvų požiūrį į įvykius Vokietijoje, taip pat atkreipia dėmesį į daugelį pasaulio įvykių, kuriems mažiau dėmesio skiria pagrindinės Europos žiniasklaidos priemonės.

85
Tegai:
Informacinė agentūra "Rossija segodnia"
Dar šia tema
Ukraina pradėjo blokuoti prieigą prie MIA "Rossija Segodnia" šaltinių
Latvijoje uždrausta kanalo "Rossija RTR" transliacija trims mėnesiams
Kiseliovas: "Rossija RTR" draudimas Latvijoje nesuderinamas su žodžio laisve
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Megan Markl

Paviešintas karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl

(atnaujinta 22:46 2020.05.25)
Anot maištininkės artimos aplinkos, ji iškart suprato, kad tapo pagrindiniu taikiniu nesąžiningame monarchų žaidime, dėl to ji nusprendė bėgti

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl įsitikinusi, kad ji tapo sąmokslo auka karalystėje: būtent tokią skandalingo pabėgimo priežastį įvardijo maištininkės artima aplinka.

Visas pasaulis sulaikė kvapą, laukdamas Sasekso hercogų autobiografijos, kurią karališkųjų rūmų ekspertai užrašys, remdamiesi pačių hercogų pasakojimais, išleidimo. Be to, insaideriai pareiškė, kad Markl nusprendė išleisti savo asmeninius dienoraščius, kurie atskleis visą tiesą apie rūmų gyventojus. Toks pareiškimas labai įkaitino situaciją ir truputį praskleidė aktorės gyvenimo karalystėje paslapties uždangą.

Kaip pranešė leidinys "Sunday Times", Megan Markl pabėgo iš Britanijos tik dėl vienos priežasties — dėl karališkojo sąmokslo. Apie tai papasakojo artimi maištingųjų hercogų draugai.

"Ji iš pačių pradžių jautėsi svetima. Tai ne tas gyvenimas, prie kurio ji įpratusi, todėl ji svajojo ištrūkti", — pažymėjo šaltiniai.

Anonimai taip pat pridūrė, jog kai Markl laukėsi mažojo Arčio, ją buvo nuspręsta izoliuoti nuo visuomenės Frogmore House dvare, kur ji jautėsi kaip belaisvė. Be to, hercogienė bijojo, kad karališkoji šeima gali pakenkti jos reputacijai Holivude, skleisdama apie ją melagingą informaciją. Visa tai paskatino porą persikelti, nes jie negalėjo kovoti su sąmokslininkais.

Nuo 2020 metų balandžio Sasekso hercogai nustojo vykdyti savo karališkąsias pareigas. Šiuo metu pora tapo skolininke 11 metų laikotarpiui ir yra įpareigota rūmams sumokėti didžiulę pinigų sumą.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Paaiškėjo, kaip Megan Markl ir princas Haris paminėjo savo metines izoliacijoje
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus
Atsiprašau, Čarlzai: princas Haris rado "naują tėvą" Holivude
Koronaviruso tyrimai

ULAC vadovas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą"

(atnaujinta 08:38 2020.05.26)
Specialistas pareiškė, kad tokį pažymėjimą sudaro duomenys apie serologinius tyrimus, PGR ar antigeno tyrimus ir informacija apie skiepus, kai jie bus prieinami

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą". Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Mobilusis koronaviruso tyrimo punktas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Specialistas papasakojo, kad Estija svarsto COVID-19 "imuninių pasų" diegimo idėją, nes turistai, ketinantys skristi į Kiprą birželio mėnesį, privalės pateikti pažymą apie neigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą, kuris buvo atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 val. prieš skrydį. Anot jo, Lietuvoje yra keli startuoliai siūlantys elektroninių "imuninių pasų" igyvendinimo techninius sprendimus.

"Manyčiau, kad nereiktų laukti Estų patirties rezultatų ar PSO rekomendacijų, o tikslinga bendradarbiauti su Estais arba sukurti savo produktą. Tik siūlyčiau NE „imuninio paso“, o „COVID-19 paso“ (sertifikato) įdėją, kuri apimtų ne tik serologinių tyrimų, bet ir PGR ar antigeno tyrimų duomenis ir, žinoma, informaciją apie skiepus, kai jie bus prieinami", — parašė Čaplinskas.

Lietuvoje, naujausiais duomenimis, daugiau nei 1630 koronaviruso atvejų. Mirė 63 žmonės, o 1138 pacientai pasveiko. Iki gegužės 31 dienos respublikoje galioja karantino režimas, tačiau respublikos valdžia neatmeta galimybės jį pratęsti.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,3 milijono ligos atvejų, daugiau nei 342 tūkst. žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo apie galimybę užsikrėsti COVID-19 per plaukus
ULAC vadovas: COVID-19 aiškiai parodė neatliktus infekcijų kontrolės namų darbus
ULAC vadovas: skiepai nuo tymų gali suteikti dalinę apsaugą nuo COVID-19
ULAC vadovas papasakojo apie sėkmingus mokslinius COVID-19 tyrimus su beždžionėmis