Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka

JAV nepadės Porošenko, jei Ukrainos laivai vėl įplauks į Kerčės sąsiaurį

173
(atnaujinta 11:49 2019.03.01)
Žiniasklaida paskelbė, kokios pozicijos laikysis JAV, jei Ukrainos laivai vėl surengs provokaciją Kerčės sąsiauryje

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. JAV nepadės Ukrainos prezidentui Petro Porošenko, jei Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai vėl atplauks į Kerčės sąsiaurį, rašo "Strana.ua".

Leidinys su nuoroda į šaltinį tarp Amerikos ekspertų rašo, kad Europos Sąjunga nepalaikys Ukrainos, jei incidentas pasikartos, nes tai gali sukelti pozicijos Rusijos atžvilgiu susiskaldymą.

"Todėl Porošenko gavo gana griežtą neigiamą atsakymą", — sakė šaltinis.

Be to, pažymima, kad JAV prezidento Donaldo Trampo administracija gali viešai pasmerkti pakartotiną Kijevo provokaciją, jei Porošenko ignoruos savo kolegų poziciją.

Kerčės sąsiauryje sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Šaltinis taip pat pakomentavo priežastį, dėl kurios JAV raketų eskadrinis minininkas "USS Donald Cook" atvyko į Odesos komercinį jūrų uostą. Eskadrinis minininkas Juodosios jūros regione plaukioja nuo vasario 19 dienos. Šeštojo JAV laivyno vadovybės duomenimis, "Donald Cook" vykdo "saugumo užtikrinimo operacijas jūroje".
Tačiau, anot eksperto, "Donald Cook" buvo skirtas tik tam, kad Ukrainos prezidentas galėtų kalbėti apie "Amerikos paramą jūroje".

Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

Lapkričio pabaigoje trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos valdžios reikalavimų ir buvo sulaikyti, o jūrininkai suimti.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos nariai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai apkaltino Maskvą "kišimusi" į Kijevo reikalus ir įvedė prieš ją sankcijas. Rusija buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių ir ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

173
Tegai:
Kerčės sąsiauris, JAV, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)
Dar šia tema
Kijevas grasina nutraukti su Rusija sudarytą susitarimą dėl Azovo jūros
Vokietija nesuinteresuota sankcijomis prieš Rusiją
Porošenko pasiskundė, kad Putinas neatsako į jo skambučius
Paskelbta, kokias naujas sankcijas JAV taikys Rusijai