Bendrovė Naftogaz

"Naftogaz" teigia, kad laimėjo ginčą su Rusija dėl aktyvų Kryme

74
(atnaujinta 17:57 2019.03.01)
Ukrainos bendrovė įvertina nuostolius, kuriuos Rusijos dujų koncernas turėtų jai atlyginti, penkių milijardų dolerių suma

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Ukrainos bendrovė "Naftogaz" pareiškė, kad laimėjo ginčą su Rusija dėl aktyvų praradimo Kryme ir Juodosios jūros šelfe.

Bendrovės vadovas Andrejus Kobolevas pranešė, kad "Naftogaz" gavo Hagos arbitražo sprendimą trečiadienį. Jo kalba buvo transliuojama Facebook.

"Sprendimas yra teigiamas. Pirma, mes sugebėjome įrodyti tribunole tą faktą, kad šio tribunolo jurisdikcija apima šį atvejį. Antra, mes sugebėjome įrodyti, kad Rusija kaip šalis yra kalta dėl mūsų aktyvų praradimo ir turėtų atsakyti už tai", — pareiškė Kobolevas.

Taip pat jis pažymėjo, kad nuostolių suma bus aptariama kitame posėdyje, tačiau "Naftogaz" įvertina juos penkių milijardų dolerių suma.

Ukrainos bendrovė mano, kad "Gazprom" apskųs tokį teismo sprendimą.

Ginčas tarp "Gazprom" ir "Naftogaz"

Nuo 2014 metų birželio "Gazprom" ir "Naftogaz" bylinėjosi Stokholmo arbitraže. Šių metų vasarį teismas priėmė galutinį sprendimą ginčo dėl dujų tiekimo byloje ir nurodė Rusijos kompanijai sumokėti "Naftogaz" 2,56 milijardo dolerių (apie 2,262 milijardo eurų).

Rusija tai apskundė ir pareikalavo atšaukti sprendimą. "Gazprom" taip pat paskelbė, kad nutraukia sutartis su Ukrainos įmone.

Pernai gegužės mėnesį "Naftogaz" paskelbė apie priverstinį lėšų išieškojimą ir "Nord Stream AG" bei "Nord Stream-2 AG" akcijų Šveicarijoje areštą, o birželio mėnesį — "Gazprom" aktyvų Nyderlanduose ir Jungtinėje Karalystėje areštą. Rugsėjo mėnesį buvo panaikintas sprendimas, blokuojantis "Naftogaz" bandymus konfiskuoti Rusijos bendrovės aktyvus. "Gazprom" teigė, kad sieks, jog sprendimas būtų persvarstytas.

Praėjusiais metais "Naftogaz" inicijavo dar vieną tyrimą, kuriuo reikalauja, kad "Gazprom" peržiūrėtų dujų tranzito tarifus 2018–2019 metams ir kompensuotų "nepriemokas" dar 11,6 milijardo dolerių.

Ukrainos valstybinės bendrovės vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenko pareiškė, kad "Naftogaz" yra pasirengęs sumažinti ieškinio Rusijos kompanijai "Gazprom" sumą, jei po 2019 metų bus išlaikytas tranzitas per Ukrainą.

74
Tegai:
Krymas, dujos, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz", Rusija, Ukraina
Dar šia tema
"Naftogaz" įvardijo finansinių pretenzijų "Gazprom" sumą
Šveicarijos teismas panaikino "Gazprom" akcijų areštą projekte "Nord Stream-2 AG"
"Naftogaz" pranešė apie savo pasirengimą sumažinti ieškinio "Gazprom" sumą
Ukraina pareiškė, kad Rusija turės pasirašyti dujų tranzito sutartį