JAV kariai, archyvinė nuotrauka

"The National interest" papasakojo apie naują "slaptą ginklą" JAV

126
(atnaujinta 11:58 2019.03.04)
Projekto autoriai siūlo naudoti tunelius tik maistui ir šaudmenims tiekti bei evakuacijos misijoms

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. JAV gynybos departamento perspektyvių mokslinių tyrimų projektų valdyba (DARPA) pasiūlė naudoti taktinius tunelius mūšio lauke, praneša "The National interest".

Anot leidinio, tokio pobūdžio statiniai tarp oponentų jau seniai yra Amerikos kariuomenės "galvos skausmas": Antrojo pasaulinio karo metu, Vietname ir netgi kovojant su Islamo valstybės* pajėgomis.

Pasak DARPA darbuotojų, amerikiečių kariai galėtų pasinaudoti šia patirtimi, kad įgytų pranašumą, tačiau iki šiol jie neturi reikiamų įgūdžių.

"Nė viena iš karinių specialybių nerengia taktinių tunelių statybos specialistų, ir nėra jokių technologijų ar įrangos, kuri leistų statyti ir naudoti tunelius", — rašoma straipsnyje.

JAV karys, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

DARPA pasiūlė mokymo programą, kurios pirmasis etapas bus skirtas gręžimo metodų efektyvumo ir požeminių šulinių statybai įvertinti. Tam siūloma skirti 11 mln. JAV dolerių.

Pažymima, kad projekto autoriai siūlo naudoti tunelius tik maistui ir šaudmenims tiekti bei evakuacijos misijoms. Jie pripažįsta, kad technologija yra brangi ir "nėra visiškai saugi".

* Teroristinė organizacija, uždrausta Rusijoje.

126
Tegai:
evakuacija, šaudmenys, maistas, tunelis
Dar šia tema
JAV žiniasklaida įvertino Rusijos "apokalipsės torpedą"
Lygiuotė į JAV: EK nori sukurti Jungtines Europos Valstijas dujų sektoriuje
JAV generolas pripažino, kad šalis nesugeba numušti Rusijos raketų
Bosfore susitiko Rusijos fregata ir JAV minininkas "Donald Cook" — video