Dujos, archyvinė nuotrauka

Ukraina turi planą, jei žlugs derybos su Rusija dėl dujų

135
(atnaujinta 08:20 2019.03.06)
Ukraina rengia prevencines priemones su Jungtinių Valstijų pagalba

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Ukraina parengė veiksmų planą, jei derybos su Rusija dėl dujų tranzito į Europą nepavyks, "Ukrinform" cituoja šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojos Jelenos Zerkal žodžius.

Pasak jos, Kijevas, pasibaigus dabartinei sutarčiai, ketina laikytis "Plano A": ratifikuoti naujus Asociacijos susitarimo su Europos Sąjunga priedus dėl Ukrainos integracijos į energetikos erdvę ir padaryti juos teisiškai privalomus.

Tačiau, kaip konferencijos, skirtos būsimajam tranzito maršrutui, metu pažymėjo Zerkal, Ukrainos valdžia turi atsarginį veiksmų planą. Kijevas "gerai išmoko 2009 metų dujų krizės pamokas", todėl kartu su "partneriais" rengia prevencines priemones derybų nesėkmės atveju, pridūrė ji.

"Mes parengėme savo nuosavą tvarumo planą su Jungtinių Valstijų pagalba", — sakė Zerkal, tačiau neatskleidė detalių.

Brangus tranzitas

Sausio mėnesį Briuselyje įvyko trišalis Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos susitikimas, kuriame buvo aptarti dujų tranzito klausimai po 2019 metų, kai baigiasi dabartinė sutartis tarp "Gazprom" ir "Naftogaz".

EK paragino šalis pasirašyti ilgesnę nei dešimties metų sutartį, tačiau nepavyko pasiekti konkrečių susitarimų.

Rusijos valdžia ne kartą skelbė, kad dujų tranzitas per Ukrainą tęsis, jei jis išliks ekonomiškai naudingas. Ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas nustatė kelias sąlygas, kaip išsaugoti maršrutą: išspręsti suinteresuotų įmonių santykius, palaikyti palankius ekonominio sandorio parametrus ir stabilią politinę aplinką.

Tačiau šiuo metu, kaip sakė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas, tranzitas per Ukrainą yra daug brangesnis nei kitais maršrutais.

135
Tegai:
Gazprom, Ukrainos "Naftogaz", dujos, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
"Naftogaz" pranešė apie savo pasirengimą sumažinti ieškinio "Gazprom" sumą
Ukraina pareiškė, kad Rusija turės pasirašyti dujų tranzito sutartį
Ukraina prognozuoja dujų sutarties su Rusija nutraukimo pasekmes
"Naftogaz" teigia, kad laimėjo ginčą su Rusija dėl aktyvų Kryme