Krymas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos ambasadorius paragino "Google" "ištaisyti" Krymo vaizdavimą žemėlapiuose

68
(atnaujinta 11:41 2019.03.07)
"Google" anksčiau paaiškino, kad Krymas yra rodomas kaip Rusijos dalis Rusijos vartotojams, užsienio vartotojams — kaip ginčytina teritorija

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Ukrainos ambasadorius JAV Valerijus Čalyj paprašė, kad "Google" vadovybė "ištaisytų" Krymo vaizdavimą visuose žemėlapiuose, apie tai pranešama diplomatinės misijos Facebook puslapyje.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Diplomatas pažymėjo, kad situacija su "nekorektišku Krymo vaizdavimu "Google" žemėlapiuose" prieštarauja "aiškiai ir nekintamai JAV administracijos, JAV Kongreso ir JT pozicijai".

Jis taip pat priminė, kad JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijose aiškiai apibrėžtas Krymo statusas — tai yra Ukrainos teritorija.

"Google" anksčiau paaiškino, kad Krymas yra rodomas kaip Rusijos dalis Rusijos vartotojams, užsienio vartotojams — kaip ginčytina teritorija.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77% rinkėjų Kryme ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

Rusijos vadovybė pakartotinai pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

68
Tegai:
Rusija, Krymas, Google
Dar šia tema
"Google Maps" Krymo tiltas užrašytas ukrainiečių kalba
"Google" Krymo tilto pavadinimo užrašą dviem kalbomis pripažino nekorektišku
RF Valstybės Dūma dėl "Google" klaidos žemėlapiuose ketina kreiptis į prokuratūrą