Ukrainos prezidentas Petras Porošenko

Politologas paaiškino, kodėl Vakarai vėl "paglostė" Porošenko

62
(atnaujinta 12:20 2019.03.10)
Nepaisant to, kad Porošenko prezidentavimo metu korupcija pasiekė didžiulius mastus, be to, daugelį reformų lydėjo nesėkmė, rinkimų metu jam nėra alternatyvos, nes visi kiti kandidatai susilpnins ryšius su Vakarais, mano politologas

VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Vakarų politikai yra pasirengę užmerkti akis į visas Ukrainos prezidento Petro Porošenko klaidas ir palaikyti jį artėjančiuose prezidento rinkimuose, rašo politologas Adrianas Karatnickis savo straipsnyje leidiniui "Politico".  

Politologas teigia, kad Porošenko yra "geriausias ir vienintelis kandidatas šalies prezidento rinkimuose, kuris išgelbės Ukrainą nuo Rusijos įtakos". Visi kiti kandidatai — Vladimiras Zelenskis, Julija Tymošenko ar kas nors kitas — sukels destabilizaciją šalyje, taip pat neva suteiks Maskvai daugiau galimybių veikti Ukrainoje.

Ekspertas pripažįsta, kad Porošenko prezidentavimo rezultatai yra "mišrūs", ir atkreipia dėmesį į didžiulius korupcijos mastus bei daugelio reformų nesėkmę. Tačiau jis mano, kad, nepaisant to, rinkimų metu jam nėra alternatyvos, nes visi kiti kandidatai susilpnins ryšius su Vakarais ir sunaikins pasiektą "pažangą".

"Politikai Vakaruose suprato, kad, galbūt, reikėtų jų interesais priimti jo pasiekimus ir užmerkti akis į jo trūkumus", — rašo Karatnickis.

Pasak jo, dabar Vakarai sprendžia, ar "paremti Porošenko pirmajame rinkimų ture, ar palaukti antrojo".

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja 43 kandidatai. Remiantis apklausomis, prezidento reitingo lyderė per pastaruosius kelis mėnesius buvo partijos "Batkyvščina" vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį pramogų verslo atstovas Vladimiras Zelenskis ją aplenkė. Dabartinio valstybės vadovo Porošenko reitingas yra apie 20%.

62
Tegai:
prezidento rinkimai, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
"Niūrių pensininkų šalis": deputatas išpranašavo Ukrainai Baltijos šalių likimą
Porošenko netyčia pavadino Ukrainą agresore
Ukrainoje skelbiama apkaltos prieš Porošenko procedūros pradžia
Internete išjuokta Porošenko nuotrauka su penkių litrų buteliu vandens