Lėktuvo Boeing-737 katastrofos Etiopijoje vietoje

Lėktuvo katastrofa Etiopijoje: išgyvenusių nėra

113
Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išreiškė užuojautą dėl daugybę gyvybių nusinešusios lėktuvo katastrofos Etiopijoje

VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Visi oro linijų bendrovės "Ethiopian Airlines" lėktuvo "Boeing-737" keleiviai ir įgulos nariai žuvo, rašoma pranešime oficialioje oro linijų bendrovės Facebook paskyroje.

Bendrovės duomenimis, lėktuve buvo 149 keleiviai iš 33 valstybių ir aštuoni įgulos nariai. Lėktuvas skrido iš Etiopijos sostinės Adi Abebos į Kenijos sostinę Nairobį.

Etiopijos ministras pirmininkas Abiy Ahmedas išreiškė užuojautą žuvusiųjų šeimoms savo oficialioje Twitter paskyroje.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išreiškė užuojautą aukų šeimoms, artimiesiems ir palinkėjo jiems visokeriopos stiprybės ir ištvermės.

Oro linijų bendrovė "Ethiopian Airlines" pakeitė tradicines Etiopijos vėliavos spalvas gedulo juoda spalva oficialiose socialinių tinklų paskyrose.

Keleivinis orlaivis nukrito praėjus šešioms minutėms po pakilimo iš Etiopijos sostinės oro uosto. Lėktuvas sudužo ankstų rytą netoli Debre Zeito miesto.

113
Tegai:
lėktuvo katastrofa, Etiopija, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: protestuotojai prie Baltųjų rūmų po Trampo kalbos uždegė JAV vėliava

(atnaujinta 11:21 2020.07.05)
Protestuotojai, anot kanalo, incidento metu šaukė šūkius prieš "vergiją, genocidą ir karą" bei "Amerika dar niekada nebuvo didi"

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Protestuotojai prie Baltųjų rūmų Vašingtone sudegino Amerikos vėliavą po to, kai prezidentas Donaldas Trampas pasakė kalbą JAV nepriklausomybės dienos proga, pranešė NBC.

Protestuotojai, anot kanalo, incidento metu šaukė šūkius prieš "vergiją, genocidą ir karą" bei "Amerika dar niekada nebuvo didi".

Į įvykio vietą atvyko teisėsaugos pareigūnai.

Šeštadienio kalboje Trampas teigė, kad JAV nugalėjo nacius ir komunistus bei netrukus nugalės kairiuosius. Jis pažymėjo, kad neleis "nuversti mūsų paminklų, ištrinti mūsų istorijos, elgtis ideologiškai su vaikais ir tramdyti mūsų principus".

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Protestus lydi paminklų, pastatytų pilietinio karo metais nugriovimas. 

Jungtinėse Valstijose, vykstant protestams, prasidėjo savaiminis paminklų griovimas į pietus nuo pilietinio karo. Tai taip pat paveikė Amerikos atradėjo Kristupo Kolumbo, kurį kairieji aktyvistai kaltina vietinių Amerikos gyventojų genocidu, statulos.

Tegai:
protestai, ugnis, vėliava, baltieji rūmai, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas papasakojo, kam buvo išgalvota istorija apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu
Boltonas pareiškė, kad Trampas nenorėjo girdėti žvalgybos pranešimų apie Rusiją
Ryšio bokštas, archyvinė nuotrauka

Gydytojai įvertino 5G bokštų radiacijos poveikį sveikatai

(atnaujinta 23:46 2020.07.04)
Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Gydytojų teigimu, nėra įrodymų, kad 5G ryšio bokštų radiacija gali būti kenksminga sveikatai arba padidinti koronavirusinės infekcijos riziką, praneša RIA Novosti.

5G jungties priešininkai baiminasi naujos technologijos poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, įskaitant galimybę, kad dėl jo gali padidėti ragenos viruso infekcija.

Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse.

Šeštadienį Rusijos Federacijos Ryšių ministerijos viršininko pavaduotojas Olegas Ivanovas teigė, kad pranešimai apie 5G ryšių neigiamus medicininius ir aplinkos padarinius yra nepagrįsti: 5G dirbs juostose, arti ankstesnės kartos 4G/LTE, reikšmingo poveikio aplinkai nebus.

"Koronavirusas neturi nieko bendra su bokštais, jis su jais nesiejamas. Tai visos fantazijos, nėra jokio ryšio", — sakė Viktoras Malejevas, Federalinio epidemiologijos centro direktoriaus patarėjas.

Savo ruožtu Dmitrijaus Rogačiovo centro tarpdisciplininės onkologijos skyriaus vedėjas, profesorius, Rusijos klinikinės onkologijos draugijos valdybos narys Nikolajus Žukovas pažymėjo, kad tokių bokštų įrengimas yra reglamentuotas valstybiniu lygmeniu, o prieš leidimą juos įrengti atliekamas saugos tyrimas.

"Tačiau atsekti ilgalaikius radiacijos poveikio žmonių sveikatai rezultatus yra gana sunku, tačiau tie, kurie dabar tvirtina, jog galima tam tikra žala, neturi jokių įrodymų", — teigė Žukovas.

Anksčiau cituojant "Delta Security Systems" tyrimą, buvo pranešta, kad vienas iš keturių rusų neprieštarauja 5G ryšių technologijos įdiegimui, tačiau norėtų, kad bokštai būtų įrengti per didesnį atstumą nuo jų namų.

Tegai:
Bolivija, Lenkija, Didžioji Britanija, gydytojai, sveikata
Dar šia tema
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu