Strateginis JAV bepilotis orlaivis RQ-4B, archyvinė nuotrauka

Amerikiečių bepilotis orlaivis atliko žvalgybą šalia Rusijos vakarinių sienų

96
(atnaujinta 10:29 2019.03.11)
Sekmadienio rytą amerikiečių strateginis bepilotis orlaivis pakilo iš Italijos oro bazės "Sigonella", o po to apytiksliai penkias su puse valandos sklandė virš Lietuvos prie Kaliningrado srities sienų

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų oro pajėgų strateginis dronas RQ-4B surengė žvalgybą prie Rusijos vakarinių sienų, praneša "PlaneRadar".

Portale teigiama, kad sekmadienio rytą amerikiečių strateginis bepilotis orlaivis (borto numeris 10-2043) pakilo iš Italijos oro bazės "Sigonella", o po to apytiksliai penkias su puse valandos sklandė virš Lietuvos prie Kaliningrado srities sienų.

Vėliau dronas skrido per Latviją į Estijos oro erdvę ir keturias su puse valandos praleido šalia vakarinių Pskovo ir Leningrado regionų sienų.

Grįždamas atgal, RQ-4B skraidė palei Kaliningrado srities sieną ne trumpiau kaip valandą ir 21:30 valandą grįžo į bazę.

Užsienio žvalgyba šalia Rusijos sienų

Pastaruoju metu labai padidėjo užsienio žvalgybinių orlaivių aktyvumas netoli Rusijos sienų. Užsienio orlaiviai nuolat pastebimi šalia Krymo ir Krasnodaro teritorijų, taip pat Baltijos jūros regione.

Iš viso per pastaruosius metus Rusijos karinių oro pajėgų radijo inžinerijos padaliniai aptiko ir lydėjo daugiau kaip 980 tūkst. orlaivių. Beveik trys tūkstančiai jų yra užsienio koviniai orlaiviai, iš kurių daugiau kaip tūkstantis yra žvalgybiniai.

96
Tegai:
Kaliningrado sritis, Lietuva, bepilotis orlaivis
Dar šia tema
JAV bepilotis atliko žvalgybą Latvijos ir Rusijos pasienyje