Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Įvardytos vietos, kur gali pabėgti Porošenko po rinkimų

172
(atnaujinta 10:34 2019.03.11)
Anksčiau apie galimą Porošenko pabėgimą iš šalies jau užsiminė buvęs šalies ekonomikos ministras

VILNIUS, kovo 11 —Sputnik. Nesėkmės rinkimuose atveju Porošenko gali pabėgti iš šalies. Taip tvirtina Aukščiausiosios Rados narys, palikęs frakciją "Petro Porošenko blokas", Sergejus Leščenko.

Dabartinis Ukrainos lyderis gali pabėgti į Ispaniją, kur jis turi nekilnojamojo turto, arba į Moldovą, "kur gyvena jo verslo partneris oligarchas Vladimiras Plachotniukas", — paaiškino parlamentaras.

"Problema ne pats Porošenko, bet didžiulis noras nubausti Porošenko. Tai reiškia, kad ne tik naujas prezidentas nemėgs Porošenko, bet ir visuomenėje vyrauja didžiulis noras jį nubausti", — sakė Leščenko. Jo kalbos įrašas paskelbtas YouTube.

Leščenko įsitikinęs, kad Porošenko nusipelno bausmės. "<...> Nes jis buvo įtrauktas ne tik į tam tikrą nesąžiningą veiklą, bet ir į banalią korupciją, ir, būdamas Ukrainos prezidentu, nuslėpdavo savo draugų korupciją. Aš tai žinau kaip asmuo, asmeniškai bendravęs su Porošenko", — teigė jis.

Anksčiau buvęs ekonomikos ministras Vladimiras Lanovojus pranešė apie galimą Porošenko pabėgimą. Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja rekordinis Ukrainos istorijoje kandidatų skaičius — 39. Apklausų duomenimis, pastaruosius kelis mėnesius reitinge lyderiavo "Batkyvščina" partijos vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė laidų vedėjas Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas siekia 20 proc.

172
Tegai:
Petro Porošenka, rinkimai, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Porošenko nukopijavo Putino rinkimų šūkį
Porošenko netyčia pavadino Ukrainą agresore
Ukraina ir toliau perka Rusijos dujas, teigia Tymošenko
Politologas paaiškino, kodėl Vakarai vėl "paglostė" Porošenko