JK premjerė Tereza Mei, archyvinė nuotrauka

Didžioji Britanija suderino su EK "Brexit" susitarimo pakeitimus

57
(atnaujinta 08:24 2019.03.12)
Mei vyriausybė parlamento nariams pateiks du naujus dokumentus

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei parlamento balsavimo dėl "Brexit" išvakarėse Strasbūre suderino su Europos Komisijos vadovu Žanu Klodu Junkeriu susitarimo su ES teksto pakeitimus, praneša RIA Novosti su nuoroda į britų premjerės atstovą Deividą Lidingtoną.

Pasak Lidingtono, Mei vyriausybė parlamento nariams pateiks du naujus dokumentus. Vienas jų užtikrins, kad Europos Sąjunga nepanaudos gynybos mechanizmo ("backstop") Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos sienos atvirumui užtikrinti, kad ji netaptų spąstais Jungtinei Karalystei. Antrajame dokumente bus numatytos šalių garantijos, kurios leis pakeisti "backstop" alternatyviu susitarimu (pvz., prekybos) iki 2020 metų gruodžio mėnesio.

Pasak Lidingtono, dokumentai bus paskelbti antradienio naktį, generalinis prokuroras Džefris Koksas (Geoffrey Cox) rengia ataskaitą apie teisinius susitarimų aspektus.

"Parlamentas turi pasirinkimą: balsuoti už šį susitarimą arba įstumti šalį į politinę krizę. Dabar atėjo laikas susivienyti, kad palaikytume šį patobulintą susitarimą", — ragina jis.

Savo ruožtu Žanas Klodas Junkeris spaudos konferencijos Briuselyje metu sakė, kad su Mei suderintas dokumentas papildo susitarimą dėl "Brexit".

Europos Komisijos vadovas rekomendavo Europos Vadovų Tarybai patvirtinti pirmadienį "Brexit" parengtus dokumentus, po to, kai juos patvirtins Jungtinės Karalystės parlamentas.

Antradienį britų deputatai turės pakartotinai balsuoti dėl susitarimo su Europos Sąjunga dėl "Brexit". Sausio mėnesį parlamentarai balsų dauguma atmetė dokumentą, reikalaudami pakeisti susitarimus dėl Airijos sienos.

Pranešimą apie naujus susitarimus su ES deputatai priėmė santūriai. Nepriklausoma parlamento narė Ana Sobri pažymėjo, kad deputatams gali neužtekti vienos dienos, kad galėtų tinkamai išnagrinėti susitarimą ir priimti apgalvotą sprendimą.

Kaip buvo galima tikėtis, leiboristai pasisakė "prieš". Pasak "šešėlinio" "Brexit" ministro sero Kiro Starmerio, pakeitimai "neturi įtakos".

Demokratų partija, remianti valdančiuosius konservatorius, sakė, kad prieš išreikšdama savo poziciją ji turėtų atidžiai išnagrinėti siūlomus pakeitimus.

Didžioji Britanija palieka Europos Sąjungą 2019 metų kovo 29 dieną.

57
Tegai:
Tereza Mei
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (79)
Dar šia tema
Lietuvos ambasadorė ES pasakė, ko laukti lietuviams po "Brexit"
Lietuvos URM: Briuselyje aptarta "Brexit" derybų eiga
"Regitra" pasakoja, kaip po "Brexit" pasikeisti JK įsigytą vairuotojo pažymėjimą
Tuskas siūlo atidėti "Brexit" datą
Jungtinės Karalystės reitingai gali kristi dėl "kietojo" "Brexit" rizikos
Rusijos URM situaciją su "Brexit" pavadino "katastrofiška"