JAV karinė technika, archyvinė nuotrauka

JAV planuoja padidinti karinę paramą partneriams, tarp Ukrainai ir Gruzijai

61
(atnaujinta 09:33 2019.03.12)
Europos ir Eurazijos šalims bus skirta 26,4 mln. JAV dolerių, nes būtina kovoti su "Rusijos įtaka ir agresija"

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Jungtinės Valstijos nori padidinti finansavimą programoms, skirtoms teikti karinę pagalbą užsienio šalims, įskaitant Ukrainą ir Gruziją, praneša RIA Novosti.

Šis punktas įtrauktas į Valstybės departamento biudžeto projektą 2020 finansiniams metams, kurie prasideda spalio 1 dieną.

Paskelbtais duomenimis, planuojama skirti 100 mln. dolerių užsienio šalių kariuomenės švietimo ir mokymo programai — 5 mln. daugiau nei prieš metus. Iš šios sumos 26,4 mln. JAV dolerių bus skiriama Europos ir Eurazijos šalims, nes būtina kovoti su "Rusijos įtaka ir agresija" (ši pastovi formuluotė daug kartų naudojama įvairiose programose).

Ši pagalba bus skirta Ukrainai, Gruzijai, Bulgarijai, Lenkijai, Rumunijai ir Turkijai.

Antroji programa "Užsienio kariuomenių finansavimas" yra daug didesnė: administracija prašo daugiau nei 5,3 mlrd. JAV dolerių — 23,9 mln. daugiau nei prieš metus.

Europoje ši pagalba bus teikiama daugiausia Ukrainai, Gruzijai, Estijai, Latvijai ir Lietuvai. Planuojama skirti 75 mln. JAV dolerių Europos ir Eurazijos šalims, o daugiau nei 5 mlrd. JAV dolerių — Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalims (kovai su teroristų grupėmis ir Iranu). Pažymima, kad dalį lėšų galima panaudoti šalims, kurios modernizuoja savo kariuomenę ir atsisako Rusijos karinės įrangos bei ginklų.

Kaip anksčiau pranešė Valstybės departamentas, kovos prieš Rusiją programoms planuojama skirti 661 mln. JAV dolerių.

61
Tegai:
Rusija, Europa
Dar šia tema
Paskelbta, kokias naujas sankcijas JAV taikys Rusijai
JAV generolas pripažino, kad šalis nesugeba numušti Rusijos raketų
JAV nepadės Porošenko, jei Ukrainos laivai vėl įplauks į Kerčės sąsiaurį
Rusija užregistravo tris milijonus JAV kibernetinių išpuolių