Demonstracija prieš Brexit Londone

Britanijos parlamentas pakartotinai atmetė susitarimą su ES dėl "Brexit"

38
(atnaujinta 08:11 2019.03.13)
Dabar parlamentarai turės nuspręsti, ar kovo 29 dieną šalis pasitrauks iš ES be jokio susitarimo

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Didžiosios Britanijos parlamentas pakartotinai atmetė susitarimą su ES dėl "Brexit", praneša RIA Novosti.

Antrasis balsavimas vyko antradienį. Didžioji dauguma deputatų — 391 — pasisakė prieš, 242 parlamentarai pritarė sandoriui.

Taigi, Britanijos parlamentas dar kartą atmetė susitarimą, dėl kurio anksčiau su Briuseliu susitarė šalies ministrė pirmininkė Tereza Mei.

Balsavimo išvakarėse Britanijos ministrė pirmininkė susitiko su Europos Komisijos vadovu Žanu Klodu Junkeriu. Jie aptarė pakeitimus, kurie susiję su Britanijos ir Airijos siena.

Po to Mei paragino Britanijos parlamentarus patvirtinti susitarimą su ES. Savo ruožtu Junkeris įspėjo, kad Londonas neturės "trečios progos", kitaip "Brexit" visai gali neįvykti.

Europos Komisija apgailestauja dėl balsavimo Britanijos parlamente rezultatų. EK atstovas pabrėžė, kad ES "padarė viską, kas įmanoma, kad padėtų ministrei pirmininkei ratifikuoti sandorį".  

Trečiadienį deputatai turi nuspręsti, ar Britanija kovo 29 dieną pasitrauks iš ES be sandorio, ar "Brexit" bus atidėtas. Tačiau ES jau patikino Britanijos valdžią, kad derybų daugiau nebus.

Daugelis šalių neatmeta "kietojo" "Brexit" galimybės. Tačiau šiuo atveju Europos ir Britanijos ekonomikos susidurs su rimtomis ekonominėmis pasekmėmis.

38
Tegai:
Didžioji Britanija, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (76)
Dar šia tema
Austrijos kancleris palaiko "Brexit" iki Europos Parlamento rinkimų
Rusijos URM situaciją su "Brexit" pavadino "katastrofiška"
Lietuviai perspėjami apie muitinės registro darbo sutrikimus dėl "Brexit"
Didžioji Britanija suderino su EK "Brexit" susitarimo pakeitimus