Protestuojantis prieš Brexit

Britanijos Parlamentas pasisakė prieš "Brexit" be susitarimo

61
(atnaujinta 08:38 2019.03.14)
Ketvirtadienį parlamentarai turės balsuoti dėl galimybės pratęsti Britanijos pasitraukimo iš ES laikotarpį

VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Didžiosios Britanijos Parlamentas patvirtino, kad šalies pasitraukimas iš Europos Sąjungos be sandorio neįmanomas, praneša RIA Novosti.

Balsavimas Bendruomenių rūmuose vyko trečiadienį. Parlamentarai priėmė pataisą prie teiginio apie tai, kad "Brexit" be sandorio neįvyks bet kokiomis aplinkybėmis.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei pareiškė kolegoms, kad jų dabartinis sprendimas nereiškia, jog Britanija 2019 metų kovo 29 dieną neišeis iš ES be susitarimo. Ji taip pat atmetė idėją surengti antrąjį referendumą, nes tai yra "žmonių valios pažeidimas".

Ketvirtadienį deputatai balsuos dėl galimybės pratęsti "Brexit" laikotarpį. Mei priminė, kad ES nebeketina derėtis.

"Parlamentarai turėtų pripažinti, kad, jei artimiausiomis dienomis nesusitarsime, mums reikės pratęsimo ilgesniam laikotarpiui. O toks pratęsimas pareikalaus iš mūsų dalyvauti Europos rinkimuose. Nemanau, kad tai geras rezultatas", — pasakė Britanijos premjerė.

Anksčiau britų parlamentarai pakartotinai atmetė susitarimą dėl "Brexit", dėl kurio susitarė Mei su ES. Tačiau, jei Parlamentas neratifikuos susitarimo, Britanija vis tiek turės pasitraukti iš ES .

Daugelis šalių mano, kad įvyks "kietasis" "Brexit". Tokiu atveju, Europos ir Didžiosios Britanijos ekonomikos gali turėti rimtų pasekmių.

61
Tegai:
Didžioji Britanija, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (79)
Dar šia tema
Žiniasklaida: Britanija panaikins 80–90% muitų importui "Brexit" be "sandorio" atveju
Didžioji Britanija suderino su EK "Brexit" susitarimo pakeitimus
Linkevičius išpranašavo problemas, jei "Brexit" įvyks po EP rinkimų
Britanijos parlamentas pakartotinai atmetė susitarimą su ES dėl "Brexit"