Kijevas

Rados deputatas: Ukrainos išvyko dešimt milijonų žmonių

55
(atnaujinta 13:33 2019.03.15)
Politiko teigimu, išvykę į užsienį darbingo amžiaus ukrainiečiai prisideda prie kitų šalių ekonomikos augimo

VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Daugiau nei dešimt milijonų darbingų piliečių išvyko iš Ukrainos ir dabar plečia kitų šalių ekonomiką, televizijos kanalo "NewsOne" eteryje teigė Aukščiausiosios Rados deputatas Nestoras Šufričius.

"Yra metodologija, leidžianti suprasti, kiek žmonių tam tikru laiku yra konkrečioje teritorijoje. Tai yra vadinamoji metodologija pagal duonos vartojimo limitus. Taigi, buvo suskaičiuota, kad šiandien Ukrainoje nuolat gyvena 28–29 milijonai žmonių", — pasakė deputatas.

Remiantis Ukrainos socialinės politikos ministerijos ir TVF vertinimais, dabar užsienyje dirba apytiksliai trys milijonai ukrainiečių. Kaip pranešė Nacionalinis bankas, 2018 metais jie pervedė į tėvynę apie 11 milijardų dolerių.

Tuo pačiu metu daugeliui Ukrainos politikų kelia nerimą gyventojų emigracija. Kandidatė į prezidentus, partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko mano, kad "masiškas ir paniškas pabėgimas iš savo žemės" kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. O Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad gyventojų sumažėjimas kelia grėsmę pačios Ukrainos tautos egzistavimui.

Paskutinis gyventojų surašymas Ukrainoje buvo atliktas 2001 metais — tada šalyje gyveno apie 48,5 milijono žmonių. 2019 metų sausio 1 dienos statistikos duomenimis, nuo to laiko gyventojų skaičius sumažėjo iki 42,1 milijono žmonių.

55
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
Dar šia tema
Krymas pareiškė, kad Ukraina atsidūrė ties žlugimo riba
Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
JT pareiškė, kad Ukrainoje vyrauja "įbauginimo atmosfera"
Ukrainos gyventojų skaičius per metus sumažėjo 233 tūkst.