VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petras Porošenko savo kalbos Užkarpatėje metu apsiriko ir "palaikė" šalies priešus, rašo portalas "Strana.ua".
Kaip pažymi portalas, Ukrainos lyderis savo rinkimų kalboje ypatingą dėmesį skyrė kariams ir jų vaidmeniui valstybės gynime.
"Dėkoju visiems savanoriams, kariams — visiems, kas gynė priešą ir jūsų gražų kraštą bei visą Ukrainą", — sakė Porošenko.
Tuo pačiu metu prezidentas pažymėjo, kad valstybės priešais laiko Rusiją ir skurdą.
Vasario mėnesį Porošenko padarė panašią išlygą. Tada, kalbėdamas mitinge Žolkvos mieste, politikas pažadėjo "duoti atkirtį Ukrainos agresijai". O prieš metus Porošenko pareiškė, kad "Krymo, Sevastopolio, Donecko ir Luhansko kraštų žemę" trypia "okupanto iš Ukrainos batas", o taip pat papasakojo apie "Ukrainos režimo niekšiškumą".
Tarptautinės rusų tautiečių tarybos prezidentas Vadimas Kolesničenko yra įsitikinęs, kad Porošenko daro "Freudo išlygas" ir kartais atsitiktinai sako ne tai, ką iš tikrųjų galvoja.
Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Į aukščiausio vadovo postą pretenduoja rekordinis per visą istoriją kandidatų skaičius — 44. Apklausų duomenimis, pastaruosius kelis mėnesius reitinge lyderiavo "Batkyvščina" partijos vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė laidų vedėjas Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas siekia apie 14 procentų.
VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Donaldas Trampas apie savo ateities planus neasidalino palikęs JAV prezidento postą, rašo "Washington Examiner".
"Mes ką nors padarysime, bet ne dabar", — atsakė Trampas leidinio žurnalistui, sėdėdamas prie stalo savo golfo klube West Palm Beach.
Po to Trampo padėjėjas "skubotai, bet mandagiai" nutraukė pokalbį su žurnalistu.
Džo Baidenas trečiadienį perėmė JAV prezidento postą. Donaldas Trampas ir jo žmona Melanija išvyko į Floridą į savo rezidenciją.
78 metų demokratas Baidenas tapo 46-uoju JAV prezidentu. Lapkritį jis nugalėjo antrai kadencijai nesėkmingai kandidatavusį respublikoną Donaldą Trampą.
VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Naujosios JAV administracijos sprendimas pratęsti Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III) rodo konstruktyvesnę tendenciją Rusijos atžvilgiu, gali būti, kad Baidenas nuspręs peržiūrėti kitas sutartis, sakė Ženevos saugumo politikos centro atstovas Markas Fino (Marc Finaud), rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.
"Naujojo START-III pratęsimas užtikrins tam tikrą strateginį stabilumą ir pasitikėjimą, kuris galėtų teigiamai paveikti tolesnes derybas. Šis naujas klimatas suteiks galimybę permąstyti dvišalius santykius ir ypač kitus susitarimus, kuriuos nutraukė arba atšaukė [Donaldo] Trampo administracija. Tai Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis, Atviro dangaus sutartis, Sutartis dėl prekybos ginklais, branduolinis susitarimas su Iranu", — sakė Fino.
Anot eksperto, norint atkurti ar pakeisti tokius susitarimus gali prireikti laiko ir konkrečios sistemos, "tačiau ši tendencija tikrai bus konstruktyvesnė nei ankstesnės administracijos atveju".
Anksčiau Baltieji rūmai paskelbė siūlantys Rusijai penkeriems metams pratęsti START-III, kuri baigs galioti vasario 5 dieną. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad Rusija palankiai vertina naujosios JAV administracijos ketinimą pratęsti sutartį.
VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Daugiau nei trečdaliui — 34,1 proc. šalies įmonių 2020-aisiais trūko darbuotojų, rašo Užimtumo spaudos tarnyba (UŽT).
Darbuotojų kur kas labiau stinga stambiesiems darbdaviams: net 75 proc. įmonių, kuriose dirba 750 ir daugiau darbuotojų pernai susidūrė su sunkumais ieškant tinkamų darbuotojų. Įmonėse, kuriose dirba daugiau nei 50 darbuotojų, šis rodiklis siekia 59,6 proc.
Darbdavių apklausos rezultatuose išryškėjo dvi pagrindinės priežastys, sąlygojančiomis sunkumus surasti tinkamų darbuotojų. Pirmoji — nepakankama darbo ieškančių asmenų kvalifikacija (42,9 proc.). Antroji — motyvacijos stoka (26,3 proc.).
Šiek tiek mažesnę įtaką efektyviam įdarbinimui daro didelė konkurencija su kitais darbdaviais (10,1 proc.), darbo ieškančių asmenų lūkesčiai dėl darbo užmokesčio (6,6 proc.), nepalanki demografinė situacija įmonės veikimo teritorijoje (4 proc.), reikiamų specialistų parengimo problema Lietuvoje (3,9 proc.), potencialių darbuotojų baimė užsikrėsti COVID-19 (3 proc.), nepatraukli įmonės teritorija — 1,2 proc. Dar 0,9 proc. kliūtimi sėkmingam įdarbinimui įvardijo darbo paieškos išmokas.
Penktadalis įmonių, susidūrusių su darbuotojų pritraukimo problema, perskirstė esamų darbuotojų atliekamas funkcijas (21,9 proc.), didino darbo užmokestį (20,4 proc.), gerino darbo sąlygas (20,1 proc.). Dar 9 proc. darbdavių didino išlaidas darbuotojams pritraukti, 5,2 proc. — gerino ar didino darbuotojų saugos ir sveikatos apsaugos priemones darbo vietoje.
Apklausos respondentai nurodė, kad jų įmonėse trūksta virėjų, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų, variklinių transporto priemonių mechanikų ir taisytojų, parduotuvių pardavėjų, statybininkų, pardavimo atstovų (vadybininkų), suvirintojų, reklamos ir rinkodaros specialistų, pardavėjų, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų bei kitų profesijų darbuotojų.
Daugiausia sunkumų ieškant ir pritraukiant tinkamus darbuotojus patiria Telšių, Panevėžio ir Alytaus apskrityse veiklą vykdančios įmonės. Tuo tarpu tokių Vilniaus ir Kauno apskričių darbdavių dalis — mažesnė nei šalies vidurkis.