Pentagonas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV ketina įsigyti dešimt tūkstančių raketų, kad pasipriešintų Rusijai

63
(atnaujinta 10:02 2019.03.17)
Pentagonas planuoja 2020 metais išleisti raketoms beveik 50 proc. lėšų daugiau nei 2018-aisiais

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. JAV gynybos departamentas ketina įsigyti daugiau nei dešimt tūkstančių valdomų raketų, kurias galimai galės panaudoti prieš Rusiją ir Kiniją, rašo portalą "Task and Purpose".

Rusijos raketos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Чалабов

Pažymėtina, kad Pentagonas siūlo į 2020 metų biudžeto projektą įtraukti išlaidas 10 193 "žemė—žemė" klasės valdomoms raketoms.

Pabrėžiama, kad tai yra 26 proc. daugiau nei 2019 metais, kai JAV gynybos departamentas paprašė 8101 raketų ir 47 proc. daugiau nei 2018 metais, kai buvo reikalauta suteikti finansavimą 6 936 raketoms.

Pasak leidinio, šių ginklų įsigijimas padės "neutralizuoti ar slopinti lauko artilerijos ir priešo oro gynybos sistemas" bei kainuos apie 1,4 mlrd. JAV dolerių.

Portale teigiama, kad staigus raketų arsenalo papildymo sąnaudų padidėjimas susijęs su Pentagono "perorientavimu" į antžemines oro gynybos sistemas dėl konfrontacijos su "didžiosiomis valstybėmis" — Rusija ir Kinija — po "santykinio pralaimėjimo" IS* Irake ir Sirijoje.

Kovo mėnesio pradžioje paskelbtoje kitų metų gynybos biudžeto apžvalgoje Pentagonas pareiškė, kad JAV kariuomenės modernizavimo prioritetas suteikiamas "šaudymo diapazono ir lauko artilerijos naikinamiesiems veiksniams didinti bei reaktyvių artilerijos pajėgumams kurti, siekiant užtikrinti pranašumą visais lygiais".

* Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
63
Tegai:
raketos, JAV, Rusija
Dar šia tema
Vokietijos gynybos ministrė pareiškė, kad Kinijos raketos kelia grėsmę Rusijai
SBU atsargos pulkininkas pasiūlė sukurti "atpildo ginklą" prieš Rusiją
NATO rengiasi reaguoti į prie Aljanso sienų dislokuojamas Rusijos raketas
JAV generolas įvertino sparnuotųjų raketų dislokacijos Europoje tikimybę