Telekanalo RT biuras, archyvinė nuotrauka

AVAAZ "RT France" naujienose apie "geltonųjų liemenių" protestus nerado klastotės

71
(atnaujinta 09:55 2019.03.18)
Rusijos televizijos kanalas nebuvo paminėtas netikrų naujienų skelbimo ataskaitose

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Tarptautinė pelno nesiekianti organizacija "AVAAZ", priešingai nei teigia Prancūzijos valdžios institucijos, "RT France" skelbtoje medžiagoje neaptiko klastotės skelbiant naujienas apie "geltonųjų liemenių" protestus, rašo RIA Novosti.

"AVAAZ" atliko tyrimą dėl klaidingos informacijos poveikio praėjusių metų rudenį vykusiems mitingams. Remiantis jų duomenimis, vien Prancūzijos "Facebook" segmente (nuo 2018 metų lapkričio mėnesio iki 2019 metų kovo mėn.) per pastaruosius penkis mėnesius buvo aptikta apie 105 mln. klaidingų naujienų peržiūrų.

Tačiau Rusijos televizijos kanalas nebuvo paminėtas netikrų naujienų skelbimo ataskaitose.

Be to, "AVAAZ" analitikai sužinojo, kad "RT France" pasirodė esanti absoliuti lyderė pagal vaizdo įrašų apie protestus Prancūzijoje "YouTube" peržiūras — 23,1 mln. peržiūrų, palyginti su 10,9 mln. penkių didžiausių bendrųjų žiniasklaidos priemonių: "Le Monde", "L'Obs", "France 24", "Le Figaro", "Le HuffPost".

Akivaizdu, kad toks populiarumas kyla dėl to, jog "RT France" atidžiau stebėjo protestus nei konkurentai. Atliekamo tyrimo laikotarpiu kanalas paskelbė du kartus daugiau įrašų šia tema.

"Amerikos nevyriausybinė organizacija atskleidė faktą apie tai, kad mūsų kanalas surinko dvigubai daugiau reportažų apie "geltonąsias liemenes" peržiūrų nei pagrindinės Prancūzijos žiniasklaidos priemonės! Tai yra tas neįtikėtinas momentas, kai aš žaviuosi amerikiečių Tarptautine pelno nesiekiančia organizacija", — savo "Facebook" paskyroje parašė vyriausioji "RT" redaktorė Margarita Simonian.

Prancūzijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, neva kanalas "RT" skelbia netikras naujienas ir skleidžia propagandą. Oficialus šalies vyriausybės atstovas Benžamenas Grivo šiuo pagrindu "RT" žurnalistams uždraudė patekti į Eliziejaus rūmus.

71
Tegai:
Rusija, "netikros naujienos"
Dar šia tema
Simonian pakomentavo patarimą ieškoti atsakymų RT ir Sputnik
Britanija pradėjo tris naujus tyrimus prieš televizijos kanalą "RT"
Simonian atsakė į Britanijos parlamentarų raginimą kovoti su "RT" ir "Sputnik"
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras
Kūdikis, archyvinė nuotrauka

Nekaltas pabučiavimas vos nepražudė vienerių metų vaiko

(atnaujinta 07:48 2021.03.07)
Gydytojai nustatė, kad mergaitę ištiko insultas ir ji laikinai prarado gebėjimą kalbėti

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Nekaltas pabučiavimas vos nepražudė vienerių metų vaiko iš Anglijos miesto Redcar, Šiaurės Jorkšyre. Mergaitės, vardu Teddy, istoriją mama papasakojo "Teesside Live".

Vasario pradžioje 24 metų Zoe Picknett pastebėjo neįprastus vaiko simptomus.

"Jos delnai ir kojos buvo pamėlę ir atšalę, o kūnas buvo raudonas ir karštas", — sakė anglė.

Ji nusprendė, kad mergaitė susirgo gripu, ir nuvežė ją į ligoninę.

Gydytojai sakė, kad Teddy viskas gerai, ir išsiuntė Picknett namo. Po kelių dienų mergaitė nustojo valgyti ir gerti, nuolat miegojo buvo labai vangi. Motina paskambino šeimos gydytojui, į jos namus buvo išsiųsta medikų komanda. Jie apžiūrėjo mergaitę ir pasakė, kad su ja viskas gerai.

Anglė jais nepatikėjo ir išvežė Teddy į ligoninę. Po patikrinimo jie buvo nedelsiant hospitalizuota.

"Aš maniau, kad jai bus paskirtas antibiotikas naktį, o rytą bus gerai", — prisimena Picknett.

Tačiau gydytojai teigė, kad mergaitę ištiko kairės kūno pusės paralyžius, jai buvo atlikta kompiuterinė tomografija.

Vaikas nedelsiant buvo perkeltas į ligoninę su modernesne įranga, kur buvo paguldytas į intensyvios terapijos palatą. Gydytojai nustatė, kad mergaitę ištiko insultas ir ji laikinai prarado gebėjimą kalbėti. Teddy gulėjo ligoninėje daugiau nei keturias savaites, o gydytojai motinai pasakė, kad jei ji būtų kreipusis pagalbos bent po valandos, mergaitė galėjo mirti. Artimiausiu metu planuojama išleisti vaiką, gydytojai tikisi, kad ji visiškai pasveiks.

Kaip paaiškėjo, insulto priežastis buvo pūslelinė.

"Viskas įvyko todėl, kad ją pabučiavo kažkas, kam ant lūpų buvo pūslelinė! To nelinkėčiau net savo blogiausiam priešui", — prisipažino Picknett.

Herpės virusas nėra kenksmingas suaugusiems, tačiau jis gali pakenkti kūdikiams ir mažiems vaikams, taip pat žmonėms su nusilpusia imunine sistema. Kūdikiams pūslelinės simptomai, be bėrimo, pasireiškia kūno temperatūros svyravimais, mieguistumu, traukuliais ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Nepradėjus gydymo laiku, gali ištikti mirtis.

Tegai:
insultas, kūdikis