Telekanalo RT biuras, archyvinė nuotrauka

AVAAZ "RT France" naujienose apie "geltonųjų liemenių" protestus nerado klastotės

71
(atnaujinta 09:55 2019.03.18)
Rusijos televizijos kanalas nebuvo paminėtas netikrų naujienų skelbimo ataskaitose

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Tarptautinė pelno nesiekianti organizacija "AVAAZ", priešingai nei teigia Prancūzijos valdžios institucijos, "RT France" skelbtoje medžiagoje neaptiko klastotės skelbiant naujienas apie "geltonųjų liemenių" protestus, rašo RIA Novosti.

"AVAAZ" atliko tyrimą dėl klaidingos informacijos poveikio praėjusių metų rudenį vykusiems mitingams. Remiantis jų duomenimis, vien Prancūzijos "Facebook" segmente (nuo 2018 metų lapkričio mėnesio iki 2019 metų kovo mėn.) per pastaruosius penkis mėnesius buvo aptikta apie 105 mln. klaidingų naujienų peržiūrų.

Tačiau Rusijos televizijos kanalas nebuvo paminėtas netikrų naujienų skelbimo ataskaitose.

Be to, "AVAAZ" analitikai sužinojo, kad "RT France" pasirodė esanti absoliuti lyderė pagal vaizdo įrašų apie protestus Prancūzijoje "YouTube" peržiūras — 23,1 mln. peržiūrų, palyginti su 10,9 mln. penkių didžiausių bendrųjų žiniasklaidos priemonių: "Le Monde", "L'Obs", "France 24", "Le Figaro", "Le HuffPost".

Akivaizdu, kad toks populiarumas kyla dėl to, jog "RT France" atidžiau stebėjo protestus nei konkurentai. Atliekamo tyrimo laikotarpiu kanalas paskelbė du kartus daugiau įrašų šia tema.

"Amerikos nevyriausybinė organizacija atskleidė faktą apie tai, kad mūsų kanalas surinko dvigubai daugiau reportažų apie "geltonąsias liemenes" peržiūrų nei pagrindinės Prancūzijos žiniasklaidos priemonės! Tai yra tas neįtikėtinas momentas, kai aš žaviuosi amerikiečių Tarptautine pelno nesiekiančia organizacija", — savo "Facebook" paskyroje parašė vyriausioji "RT" redaktorė Margarita Simonian.

Prancūzijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, neva kanalas "RT" skelbia netikras naujienas ir skleidžia propagandą. Oficialus šalies vyriausybės atstovas Benžamenas Grivo šiuo pagrindu "RT" žurnalistams uždraudė patekti į Eliziejaus rūmus.

71
Tegai:
Rusija, "netikros naujienos"
Dar šia tema
Simonian pakomentavo patarimą ieškoti atsakymų RT ir Sputnik
Britanija pradėjo tris naujus tyrimus prieš televizijos kanalą "RT"
Simonian atsakė į Britanijos parlamentarų raginimą kovoti su "RT" ir "Sputnik"
NASA

Trampas paskelbė apie "didžiausio ginklo" JAV atsiradimą

(atnaujinta 12:20 2020.05.31)
Anksčiau Trampas pasveikino Eloną Mask su sėkmingu "SpaceX" paleidimu ir pavadino šį įvykį "triumfiniu grįžimu į žvaigždes"

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Trampas paskelbė, kad netrukus JAV turės "didžiausią ginklą" istorijoje. Apie tai JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė kalbėdamas Floridoje dėl kosminio laivo "Crew Dragon" paleidimą į Tarptautinę kosminę stotį. Transliacija vyko Baltųjų rūmų Twitter puslapyje.

Šeštadienį raketa "Falcon 9" sėkmingai į orbitą išleido erdvėlaivį "Crew Dragon" su NASA astronautais Robertu Behnkenu  ir Doug Hurley. Sekmadienį planuojamas erdvėlaivio prisijungimas prie TKS.

"Netrukus nusileisime ant Marso ir turėsime pačius geriausius ginklus, kokius tik buvo galima įsivaizduoti istorijoje", — sakė Trampas.

Anot Amerikos vadovo, jis jau susipažinęs su raida ir "net negali tuo patikėti". Tačiau detalių jis nepateikė.

Anksčiau Trampas pasveikino Eloną Mask su sėkmingu "SpaceX" paleidimu ir pavadino šį įvykį "triumfiniu grįžimu į žvaigždes".

Gegužės viduryje JAV prezidentas paskelbė paleisiantis raketą "super-duper", 17 kartų didesnę už garso greitį.

Tegai:
Elonas Maskas, JAV, Tarptautinė kosmine stotis (TKS), Donaldas Trampas
Dar šia tema
Tomas Kruzas kartu su NASA ir "SpaceX" planuoja sukurti filmą kosmose
Mokslininkas papasakojo, kodėl kosmose reikia atlikti eksperimentus su gyvūnais
Kuras, archyvinė nuotrauka

Kaip pasikeitė savaitinės dujų kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 12:08 2020.05.31)
Praėjusią savaitę Latvijos ir Estijos sostinėse dujų kainos pakilo, tačiau Lietuvoje jos nepasikeitė

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Rygoje "Circle K" degalinėse, 95 klasės benzinas pabrango 5,7% iki 1 054 euro už litrą, dyzelinas — 4,3% iki 0,964 euro už litrą, rašo Bb.lv.

Vilniuje 95 klasės dujų ir dyzelino kainos nesikeitė ir sudarė atitinkamai 0,935 ir 0,835 euro už litrą.

Taline "Circle K" degalinėse, 95-asis benzinas pabrango 2,6% iki 1,179 euro už litrą, dyzelinio kuro kaina nepasikeitė — 0,999 euro už litrą.

Dujų kaina Rygoje išliko ta pati — 0,465 euro už litrą, Vilniuje ji padidėjo 4,4% iki 0,479 euro, o Taline sumažėjo 1,1% iki 0,56 euro už litrą.

Tegai:
kainos, kuras, Baltijos šalys
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai nėra pasirengę netikėtoms išlaidoms
Įvardyti tankiausiai apgyvendinti Europos regionai