Dujotiekis

Rusija Klimkino pareiškimą apie "dujų karą" laiko provokacija

63
Energetikos komitetas priminė, kaip Ukraina pati vogė Rusijos dujas iš dujotiekio

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos Energetikos komiteto pirmasis pirmininko pavaduotojas Igoris Ananskis Ukrainos užsienio reikalų ministro Pavelo Klimkino pareiškimą, kad Rusija bandys pradėti "dujų karą", pavadino provokacija, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Ukrainos žiniasklaida paskelbė Klimkino pareiškimą, kad Rusija neva pasistengs sukelti naują "dujų karą" pasibaigus susitarimui dėl dujų tranzito per Ukrainą.

"Man atrodo, kad jis nori pateikti norus kaip realybę. Man nesuprantamas posakis "naujas dujų karas" — juk ir seno nebuvo. Aš prisimenu, kad Ukraina neteisėtai vogė dujas iš dujotiekio, o tai, kad Rusija netiektų dujų ir sukeltų "karą", to nebuvo. Tai provokuojanti kalba", — pareiškė Ananskis.

Jis pažymėjo, kad iš Ukrainos pusės vyksta "politinis spaudimas Rusijai būsimos sutarties ribose".

"Rusija pateikė Ukrainai rinkos pasiūlymą dėl dujų tranzito, o Ukraina atsisako ir bando tai perkelti į politinę plotmę. Nors Rusija jau seniai pareiškė, kad yra pasirengusi bendradarbiauti be politinio populizmo", — sakė deputatas.

Ukraina nutraukė dujų pirkimą iš Rusijos Federacijos 2015 metų lapkritį ir po to nenaudojo Rusijos kuro, ruošdamasi šildymo sezonui, pumpuodama į saugyklas dujas, nupirktas iš Europos.

Galiojanti sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą baigiasi šių metų pabaigoje. Rusija, Ukraina ir Europos Komisija veda trišales derybas dėl dujų tranzito po 2019 metų.

Antrasis trišalių konsultacijų raundas įvyko sausį Briuselyje. Kaip tikėtasi, nebuvo pasiekta jokių konkrečių susitarimų, tačiau EK pateikė šalims pasiūlymą dėl būsimos sutarties, atskleidusi visuomenei tik pagrindines jo gaires.

EK teigimu, sutartis turėtų būti pasirašyta ilgesniam nei 10 metų laikotarpiui, o apimtys turėtų būti patrauklios, tame tarpe ir investuotojams, kurie bus kviečiami modernizuoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą. Kitos trišalės konsultacijos suplanuotos gegužę.

63
Tegai:
dujų tiekimas, Pavelas Klimkinas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rados deputatas apkaltino Kijevo valdžią bandymu sugriauti Ukrainą
Ekspertas: Baltijos šalys neatsisakys energijos iš Baltarusijos AE už patrauklią kainą
"Naftogaz" vadovas pareiškė, kad Vokietija palieka Ukrainą be dujų tranzito
JAV dainininkas Džonas Ledžendas ir jo žmona JAV modelis Krisi Teigen

Dainininko Džono Ledžendo žmona neteko vaiko

(atnaujinta 16:46 2020.10.01)
Savo Instagram paskyroje 34 metų Krisi Teigen atvirai parašė apie baisią netektį, kuri ištiko jos šeimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių muzikantas Džonas Ledžendas (John Legend) ir jo žmona Krisi Teigen (Chrissy Teigen) neteko vaiko: kraupi žinia sukrėtė visus žvaigždžių poros gerbėjus.

Neseniai paaiškėjo, kad nėščia muzikanto žmona atsidūrė ligoninės palatoje: modeliui prasidėjo stiprus kraujavimas, dėl kurio gydytojai pareikalavo skubios hospitalizacijos. Visą šį laiką Ledžendas nepaliko žmonos ir meldėsi dėl žmonos ir sūnaus išgelbėjimo.

Teigen Instagram paskyroje pasirodė nespalvotų kadrų iš ligoninės serija: modelis su skausmu pranešė, kad ji ir Džonas Ledžendas neteko trečiojo vaiko. Berniukas taip ir negimė.

"Mes taip ir nesugebėjome sustabdyti kraujavimo ir jo išgelbėti, nors ir buvo perpiltas kraujas. Šį mažą manyje gyvenusį žmogų mes pavadinome Džeku. Ir jis visada bus juo. Mes nesugebėjome suteikti tau namų gyventi, bet mes visada tave mylėsime", — parašė modelis.

View this post on Instagram

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Teigen taip pat padėkojo visiems gerbėjams už palaikymą ir pažadėjo dar labiau mylėti savo šeimą. Žvaigždžių pora jau augina du vaikus: vyresnę dukrą Luną ir jaunesnį sūnų Mailzą.

Tegai:
dainininkas, JAV
Elmanas Pašajevas

Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas

(atnaujinta 15:27 2020.10.01)
Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Buvęs Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas pareiškė, kad pakeliui į spaudos konferenciją, prie televizijos kanalo "360" pastato, jis buvo užpultas ir apipiltas fekalijomis.

"Šiandien buvau užpultas dėl vakarykščio pasisakymo. Pranešiau, kad atskleisiu korupcionierius, suinteresuotus asmenis, kurie užsakė Jefremovo bylą, taip pat mano bylą. Kas tai, jei ne užsakymas?" — RIA Novosti cituoja jo pareiškimą, pasakytą spaudos konferencijos metu.

Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla.

Be to, smurtautojas pametė dokumentus. Pašajevas svarsto, ar susisiekti su juo per socialinius tinklus ir paklausti, kas užsakė užpuolimą. "Pakalbėsiu su juo kaip su vyru", — pabrėžė jis.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją. 

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
advokatas, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovas nuteistas kalėti aštuonerius metus
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Paaiškėjo, koks yra kameros draugų požiūris į Jefremovą
Pinigai

Patyrusiems nuostolių dėl COVID-19 žemdirbiams išmokėti beveik 72 mln. eurų

(atnaujinta 19:45 2020.10.01)
Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio teigimu, šią savaitę pieno gamintojams, susidūrusiems su ekonominiais sunkumais dėl viruso protrūkio, bus pradėta mokėti dar viena kompensacijos dalis

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Dėl koronaviruso sukeltų nuostolių žemės ūkio ir maisto sektoriui, žemdirbiams jau išmokėti 71,4 mln. eurų, o artimiausiu metu ūkininkams bus išmokėta dar beveik 18 milijonų eurų, praneša Žemės ūkio ministerija.

"Daugiausia — beveik 23 milijonai eurų — jau pasiekė pieno, galvijų, kiaulių ir daržovių augintojus bei galvijienos, paukštienos ir kiaušinių sektoriuose veikiančias įmones ir ūkius. Didžiausia suma — 18 milijonų eurų — išmokėta pieno gamintojams", — teigiama pranešime.  

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio teigimu, šią savaitę pieno gamintojams, susidūrusiems su ekonominiais sunkumais dėl viruso protrūkio, bus pradėta mokėti dar viena kompensacijos dalis. 

Iki rugsėjo 29 dienos iš ūkio subjektų sulaukta 229 paraiškų dėl paskolų už visas šiai priemonei skirtas lėšas.

Pažymima, kad daugiausia kreipėsi ūkiai ir ūkininkai iš Pasvalio (11 proc.), Joniškio (10 proc.), Kėdainių (10 proc.), Panevėžio (7 proc.), Kupiškio (6 proc.) ir Šiaulių (6 proc.) rajonų.

Palionio teigimu, žemės ūkis, maisto sektorius yra reikšmingi kiekvienam Lietuvos gyventojui.

Tegai:
koronavirusas, kompensacija, Žemės ūkio ministerija (ŽUM)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vienam iš "Lietuvos geležinkelių" konduktorių nustatytas koronavirusas
Koronavirusu sergantis Raseinių rajono meras pažino tamsiąją COVID-19 pusę