Kirilas Višinskis, archyvinė nuotrauka

Moskalkova pareiškė, kad Višinskio byloje reikia atlikti tarptautinį tyrimą

43
(atnaujinta 11:36 2019.03.20)
Helsinkio konvencijoje teigiama, kad žurnalistai negali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl savo veiklos

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Rusijos Federacijos ombudsmenė Tatjana Moskalkova mano, kad reikia atlikti tarptautinį tyrimą, kurio metu būtų išnagrinėti straipsniai, pagal kuriuos Ukrainos teisėsaugos pareigūnai apkaltino naujienų agentūros "RIA Novosti Ukraina" vadovą Kirilą Višinskį tėvynės išdavyste, rašo RIA Novosti.

Žurnalisto advokatas Andrejus Domanskis anksčiau pranešė, kad Višinskis perkeltas iš Chersono į Kijevo tardymo izoliatorių, nes kovo 20 dieną Ukrainos aukščiausiasis teismas nagrinės skundą dėl jo arešto neteisėtumo. Moskalkova atvyko į Kijevą.

"Manome, kad tai yra neįprastas atvejis, kai asmuo buvo kaltinamas už savo veiksmus. Man atrodo, kad turėtų būti atliekamas tarptautinis šių straipsnių tyrimas, kad tarptautiniu lygiu būtų galima paskelbti, kad tai tikrai profesinė veikla, o mes esame tuo tikri", — pareiškė Moskalkova kanalo "112 Ukraina" žurnalistams.

Pasak Rusijos Federacijos ombudsmenės, Helsinkio konvencijoje teigiama, kad žurnalistai negali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl savo veiklos.

Višinskio byla

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų, Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

Chersono teismas gegužės 17 dieną nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą. Šiuo metu jis laikomas Chersono tardymo izoliatoriuje.

Sulaikymo terminas baigiasi sausio 27 dieną, tačiau prokuratūra jau pateikė prašymą pratęsti jo areštą iki vasario 16 dienos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

Kirilas Višinskis: netikiu Ukrainos teisingumu>>

OSCE atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemas Deziras anksčiau išreiškė rimtą susirūpinimą dėl Kijevo veiksmų, susijusių su "RIA Novosti Ukraina". Po eilinio Višinskio sulaikymo pratęsimo, Deziras išreiškė nusivylimą Ukrainos pozicija ir paragino paleisti žurnalistą.

ESBO generalinis sekretorius Tomas Gremingeris, komentuodamas šią situaciją, pabrėžė, kad visos organizacijos šalys įsipareigojo sudaryti sąlygas, kuriomis žurnalistai galėtų vykdyti savo įsipareigojimus kitoje valstybėje, ir todėl valdžia turi laikytis tarptautinių standartų ir netrukdyti žiniasklaidai dirbti.

43
Tegai:
baudžiamoji atsakomybė, žurnalistai
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (49)
Dar šia tema
Ukrainos prokuratūra baigė Višinskio bylos tyrimą
Chersono teismas pradėjo svarstyti galimybę pratęsti Višinskio areštą
Višinskio gynyba apskundė arešto pratęsimą