Kijevas, archyvinė nuotrauka

Porošenko apkaltino Rusiją Kijevo metro plėtros sulėtinimu

63
(atnaujinta 11:44 2019.03.20)
Anot Porošenko, "Rusijos agresija" pristabdė sostinės metro plėtrą

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko apkaltino Rusiją dėl lėtos Kijevo metro plėtros, paskelbė kanalas "NewsOne".

Pasak jo, sostinės metro neveikė tik vieną kartą — nuo 2014 metų vasario 18 dienos iki vasario 20 dienos (riaušių Nepriklausomybės aikštėje situacijos eskalavimo dienomis — Sputnik), kai prasidėjo "Rusijos agresija".

"Ir, žinoma, ji sulėtino Kijevo metro plėtros planus", — pridūrė Porošenko.

Be to, Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad vien 2014 metais buvo gauta daugiau kaip 200 pranešimų apie Kijevo metro minavimą.

"Tačiau aš pabrėžiu, kad bandymai paralyžiuoti metro ir miesto gyvenimą tikrai nepavyko. Mes išmokome atsispirti agresijai ir mūšio lauke, ir Kijeve", — sakė jis.

Prieš penkerius metus Ukrainoje įvyko perversmas. Rada nušalino nuo prezidento pareigų Viktorą Janukovičių, kuris buvo priverstas išvykti iš šalies, pakeitė konstituciją ir paskyrė naujus rinkimus, kuriuos laimėjo Porošenko.

Pagrindinė Kijevo aikštė — Nepriklausomybės aikštė (Maidan Nezaležnosti) — tapo saugumo pareigūnų ir radikalų konfliktų epicentru, per kurį žuvo daugiau nei šimtas žmonių.

Kijevas taip pat kaltina Maskvą "kišimusi į Ukrainos reikalus ir dalyvavimu Donbaso konflikte". Rusija šiuos įtarimus vadina "viešais nepagrįstais įžeidimais" ir daug kartų kartojo, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto dalyvė.

Ukrainos prezidento rinkimai vyks kovo 31 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja 39 kandidatai. Remiantis apklausomis, prezidento reitingo lyderė per pastaruosius kelis mėnesius buvo partijos "Batkyvščina" vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas siekia apie 20 proc.

63
Tegai:
Petro Porošenka, metro, Ukraina, Rusija
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Porošenko pareiškė, kad kyla "tikra karo su Rusija" grėsmė
Porošenko paskelbė apie priešraketinių ginklų bandymus netoli sienos su Rusija
Porošenko pažadėjo susigrąžinti Krymą "be derybų ir susitarimų"