Valdimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis pasisako prieš rusų kalbos priespaudą Ukrainoje

65
(atnaujinta 09:22 2019.03.22)
Kandidatas tvirtina, kad jau dabar auga ukrainiečių karta, kuri nuolat kalbės ukrainietiškai, tačiau nereikia riboti tautinių mažumų kalbų

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Kandidatas į Ukrainos prezidento postą Vladimiras Zelenskis pasisakė prieš rusų kalbos priespaudą šalyje interviu pasaulio žiniasklaidos atstovams.

Zelenskis pažymėjo, kad pagal Konstituciją ukrainiečių kalba yra valstybinė. Bet kartu pagal įstatymą valdžia privalo remti ir plėtoti šalyje rusų kalbą, taip pat ir kitas tautinių mažumų kalbas, pareiškė laidų vedėjas.

"Nereikia jų (tautinių mažumų — Sputnik) kalbas riboti, nereikia spausti rusų kalbos", — sakė kandidatas.

Zelenskio teigimu, dabar šalies gyventojai "su dideliu malonumu" pereina prie savo gimtosios kalbos.

"Kiekvienas kalbės ukrainiečių kalba. Kita karta kalbės ukrainiečių kalba", — sakė Zelenskis.

Vasario 28 dieną Rada pradėjo svarstyti Valstybinės kalbos įstatymo projektą, kuriame numatyta, kad beveik visose gyvenimo srityse privaloma vartoti tik ukrainiečių kalbą.

Nuolatinis Rusijos atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius anksčiau kritikavo Rados priimtą įstatymo projektą dėl kalbų. Pasak jo, ukrainiečiai de facto yra suskirstyti į kalbančius ukrainietiškai ir į "deklasuotus asmenis", kurių galimybės studijuoti, gydytis ir naudotis kitomis socialinėmis paslaugomis bus labai ribotos.

Ukrainos prezidento rinkimai vyks kovo 31 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja 39 kandidatai. Remiantis apklausomis, prezidento reitingo lyderė per pastaruosius kelis mėnesius buvo partijos "Batkyvščina" vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas siekia apie 20 proc.

65
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, rusų kalba, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (101)
Dar šia tema
Porošenko apsiriko ir palaikė Ukrainos priešus
Porošenko pažadėjo susigrąžinti Krymą "be derybų ir susitarimų"
Porošenko pareiškė, kad neketina "virti košės" su Putinu
Porošenko apkaltino Rusiją Kijevo metro plėtros sulėtinimu