Geležinkelis

Prancūzijoje nuo bėgių nuvažiavo traukinys su toksiškomis medžiagomis

64
(atnaujinta 13:50 2019.03.22)
Vietos valdžios duomenimis, nuotėkis iš vagono su 32 tonomis amoniako neįvyko, įvykio vietoje dirba gelbėtojai

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Krovininis traukinys, gabenantis amoniaką ir sodą, nuvažiavo nuo bėgių Prancūzijos Landų departamente penktadienio rytą, praneša RIA Novosti su nuoroda į vietos valdžią.

"Šį rytą dešimties vagonų krovininis traukinys nuvažiavo nuo bėgių Begaro komunoje. Iš dešimties vagonų nukentėjo trys, vežantys toksiškas medžiagas", — rašoma pareiškime.

Pažymima, kad viename iš nuo bėgių nuvažiavusių vagonų buvo 32 tonos amoniako, tačiau nuotėkio nenustatyta.

"Du kiti vagonai, kuriuose buvo gabenama 66 ir 67 tonos sodos, guli ant bėgių. Viename iš jų — nedidelis nuotėkis... Jis nekelia didelio pavojaus", — pažymėjo valdžios institucijos.

Įvykio vietoje dirba gelbėtojai, aplink įrengtas saugos perimetras. Valdžios institucijos ragina žmones vengti incidento zonos ir laikytis gelbėjimo tarnybų pateiktų reikalavimų.

64
Tegai:
geležinkelis, Prancūzija
Dar šia tema
Taivane nuo bėgių nulėkė traukinys, yra žuvusių
Ankaroje nuo bėgių nuvirto greitasis traukinys
Prancūzijoje nuo bėgių nuriedėjęs tramvajus atsitrenkė į stotelę
Rusijos ambasada Estijoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada Estijoje ragina analitikus negąsdinti gyventojų "Rusijos grėsme"

(atnaujinta 10:10 2020.07.10)
Rusijos diplomatai pažymi, kad liepos 1 dieną vykęs balsavimas dėl Rusijos Federacijos konstitucijos pataisų buvo reikšminga priežastis, kodėl Estijoje atsirado įvairių analitinių medžiagų, prognozių, komentarų, pareiškimų, tiek oficialių, tiek mažiau oficialių

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje ragina vietinius analitikus ne gąsdinti gyventojų "Rusijos grėsme", o ieškoti dvi kaimyninės valstybes vienijančių temų, kad būtų pasiektas abipusiai naudingas bendradarbiavimas.

Rusijos diplomatai pažymi, kad liepos 1 dieną vykęs balsavimas dėl Rusijos Federacijos konstitucijos pataisų buvo reikšminga priežastis, kodėl Estijoje atsirado įvairių analitinių medžiagų, prognozių, komentarų, pareiškimų, tiek oficialių, tiek mažiau oficialių. Nemažiau dėmesio sulaukė kiek anksčiau pasirodęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino straipsnis, skirtas 75-osioms Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacizmą metinėms.

"Negalime nepastebėti, kad daugumoje Estijoje pasirodžiusių atsakymų buvo aiški tendencija, o būtent: noras išlieti įvairius kaltinimus Rusijai ir mūsų šalies vadovybei, istorijos perrašinėjimu arba agresyvių planų vykdymų, keliančius pavojų visam pasauliui, kartu ir Estijai. Kiek pastangų dedama tam, kad įrodytų, jog nei šiandien ar rytoj Baltijos šalys netaps "agresyvios" Rusijos auka. Ir taip kiekvienais metais", — cituoja ambasados ​​komentarą RIA Novosti.

Jo duomenimis, visos naujai pasirodžiusių orakulų prognozės neišsipildo, kaip tik apgailestauti dėl "prarasto laiko ir kalno prirašytų popierių".

"Gal verta atsižvelgti į tokių "analitikų" mąstymo aparato galią kita linkme — veikti vadovaujantis abipusiai pagarbiu dialogu, ketinant ieškoti temų, vienijančių dvi kaimynines valstybes, kad būtų sudarytas abipusiai naudingas bendradarbiavimas abiejų šalių gyventojų labui?", — rašo Rusijos diplomatinė atstovybė.

Tegai:
Estija, "Rusijos grėsmė"
Dar šia tema
Estija skelbia, kad Rusijos raketų sistema "kelia grėsmę" visai NATO
Lietuva neatsisakys plano iki 2030 metų skirti 2,5 % BVP karinėms išlaidoms
"Ciniškas įsipareigojimų pažeidimas": Zacharova apie RT draudimus Lietuvoje ir Latvijoje
Vakcinos nuo COVID-19 tyrimai

Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas

(atnaujinta 10:16 2020.07.10)
Kitą savaitę pirmąją savanorių grupę, kuri testavo vakciną, atlikus kontrolinius testus išrašys ir jie grįš į tarnybos vietas

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo koronaviruso tyrimų, kuriuos kartu vykdo Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras "Gamalei" ir Rusijos Federacijos gynybos ministerija, etapas, pranešė ministerija.

Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Vienas vakcinos komponentas buvo suleistas vienai devynių savanorių grupei, kitiems devyniems — antras. Birželio 23 dieną vakcina buvo suleista dar dvidešimčiai savanorių. Ši eksperimento dalyvių grupė vaistą gaus palaikomąja (busterine) doze — per tris savaites jiems pagal gautus rodiklius bus suleistas antrasis komponentas. 

"Rusijos gynybos ministerija kartu su Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru "Gamalei" pradėjo paskutinį klinikinių vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapą", — pranešimą cituoja RIA Novosti.

Patikslinama, kad liepos 15 dieną pirmoji savanorių grupė, testuojanti vakciną, atlikus kontrolinius testus, bus išrašyta, jie grįš į tarnybos vietas. Dabar jų būklė yra gera, "skundų dėl savijautos, nepageidaujamos reakcijos ar nepageidaujamų reiškinių nėra", — praneša Rusijos gynybos ministerija.

"Pirmadienį, liepos 13 dieną, antrajai grupei savanorių, atliekančių vakcinos efektyvumo ir imunogeniškumo tyrimą, bus suleistas antrasis koronaviruso vakcinos komponentas. Busterinė vakcinacijos schema, numatyta antrajai savanorių grupei, leis sustiprinti imuninę sistemą ir pailginti imuniteto trukmę", — rašoma pranešime.

Anot ministerijos, tyrimo metu gauti duomenys "liudija apie pirmosios ir antrosios savanorių grupių imuninės reakcijos į vakciną nuo COVID-19 formavimąsi".

Gynybos ministerija taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame anesteziologas-reanimatorius Olegas Čichliajevas pasakoja apie pirmosios savanorių grupės būklę.

"Pirminiais duomenimis, jų kūne susidarė antikūnai, ką patvirtino humoralinio ir ląstelinio imuniteto tyrimų, kurie jiems atliekami reguliariai, rezultatai", — sakė jis.

Anot jo, antrajai grupei numatyta busterinė vaisto skyrimo sistema, "pirmasis etapas jau baigtas, vakcina jau įvesta, antikūnai taip pat susidaro".

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19
PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19