Baltijos šalys žemėlapyje,archyvinė nuotrauka

Pietų Korėjos URM priskyrė Lietuvą, Latviją ir Estiją Balkanams

63
(atnaujinta 14:31 2019.03.22)
Klaida buvo ištaisyta tik po to, kai į ministeriją kreipėsi Latvijos ambasados atstovai

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerijai teko ištaisyti oficialų pranešimą, kuriame Lietuva, Latvija ir Estija buvo priskirtos Pietų Europai, Balkanams, rašo Korea Times.

"Iki šiol Pietų Korėjos diplomatinių atstovybių nėra Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje (Balkanuose), tai sukėlė sunkumų teikiant konsulinę pagalbą ir paslaugas", — buvo rašoma pranešime spaudai.

Iki kovo 19 dienos ši ištrauka buvo užrašyta Pietų Korėjos URM pranešime spaudai, kol Latvijos ambasada Seule priminė, kad šios valstybės yra ne Balkanai, o Baltijos šalys.

Pasak leidinio, Latvijos ambasadorius Korėjoje buvo labai įsiutęs. Jis teigė, kad ministerijai reikalingos geografijos pamokos. Neaišku, ar ambasadai teko paaiškinti Pietų Korėjos užsienio ministerijai skirtumą tarp Balkanų pusiasalio ir Baltijos šalių.

Užsienio reikalų ministerijos pranešimus spaudai kasdien skaito užsienio diplomatai, todėl ministerijos klaida sukėlė juoką.

Diplomatas atskleidė, ar Trampas skiria Lietuvą ir Latviją >>

Ši klaida išryškėjo iškart po keleto Pietų Korėjos prezidento Moono Jaino padarytų klaidų, kuomet jis keliavo po Azijos valstybes. Pirma, jis pasinaudojo Indonezijos sveikinimu per bendrą spaudos konferenciją su Malaizijos ministru pirmininku Mahathiru Mohamadu, paskui, kai pasiūlė pakelti taures Brunėjaus sultono Hassanalj Bolkiaho surengtoje vakarienėje, Korėjos prezidentas užmiršo, kad sultonas griežtai laikosi Islamo taisyklių ir nevartoja alkoholio.

63
Tegai:
Pietų Korėja, Balkanų šalys, Baltijos šalys
Dar šia tema
"Eurovizijos" organizatoriai supainiojo Lietuvą ir Latviją
Prancūzijos URM ekspertai supainiojo Lietuvą ir Latviją "propagandos" ataskaitoje
Neatpažįstu jūsų su grimu: BBC supainiojo Latvijos ir Lietuvos ministrus
Britanijos parlamentaras supainiojo Lietuvos prezidentės pareigas ir lytį