Bepiločių sistema Poseidon

JAV žvalgyba sužinojo, kada Rusija apsiginkluos nepilotuojama sistema "Poseidon"

135
(atnaujinta 13:46 2019.03.26)
Amerikos žiniasklaida pabrėžia, kad Jungtinės Valstijos neturi analogų, panašių į šią Rusijos ginkluotę

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Povandeniniai branduoliniai bepiločiai prietaisai "Poseidon" bus naudojami kariuomenėje ne anksčiau kaip 2027 metais, praneša televizijos kanalas "CNBC" su nuoroda į šaltinius, kurie anksčiau susipažino su Amerikos žvalgybos ataskaitomis.

Televizijos kanalas dar kartą pabrėžia, kad Jungtinės Valstijos neturi analogų, panašių į šią Rusijos ginkluotę.

"Apskritai kalbame apie rusų povandeninį laivą, kurį sunku aptikti ir kuris gali paleisti droną su branduoline kovine galvute, be to, atakuoti šį laivą sunku. Rusai ryžtingai tikisi panaudoti autonominę povandeninę branduolinę energiją naudojantį laivą kaip atsaką į smūgį, jei karo metu jie neteks galimybės pasinaudoti TSRS laikų branduoliniu ginklu", — sakė vienas iš "CNBC" pašnekovų.

Anksčiau gamyklos generalinis direktorius Michailas Budničenko sakė RIA Novosti, kad šį pavasarį bus paleistas povandeninis laivas, gebantis nešti nepilotuojamą sistemą "Poseidon".

Rusijos kompleksas Poseidon
Министерство обороны РФ

Apie perspektyvaus branduolinio drono "Poseidon" kūrimą Vladimiras Putinas pirmą kartą paskelbė praėjusiais metais, sakydamas metinę kalbą Federalinei asamblėjai.

Pasak Rusijos prezidento, tokie dronai gali būti aprūpinti ir įprastais, ir branduoliniais ginklais, o tai leidžia taikytis į platų taikinių spektrą, tame tarpe ir lėktuvnešių grupes, pakrančių įtvirtinimus ir infrastruktūrą.

135
Tegai:
ginkluotė, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV generolas pripažino, kad šalis nesugeba numušti Rusijos raketų
Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
Kūrėjai atskleidė, kaip veikia Rusijos apakinimo sistema "Filin"
Rusijos gynybos ministerija parodė raketinio povandeninio laivo bandymus