Brexit

Britanijos vyriausybė atmetė peticiją dėl "Brexit" panaikinimo

43
(atnaujinta 09:41 2019.03.27)
Šalies narystės Europos Sąjungoje išsaugojimas pakenks demokratijai ir visuomenės pasitikėjimui, teigiama pranešime

VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Didžiosios Britanijos vyriausybė nepanaikins Lisabonos sutarties 50 straipsnio, kuriuo remiantis buvo pradėtas šalies pasitraukimo iš ES procesas ("Brexit").

Apie tai pranešama Britanijos Parlamento tinklalapyje.

Vyriausybės pareiškimas tapo atsakymu į peticiją dėl "Brexit" panaikinimo, kurią pasirašė daugiau nei 5,8 milijono žmonių.

"Mes gerbsime 2016 metų referendumo rezultatus ir dirbsime su Parlamentu tam, kad pasiektume susitarimą, kuris užtikrins mūsų pasitraukimą iš Europos Sąjungos", — rašoma pranešime.

Vyriausybės narių teigimu, 50 straipsnio panaikinimas pakenks demokratijai ir pažeis valdžios institucijų duotus pažadus britams.

"Kaip pasakė ministrė pirmininkė, "Brexit" nevykdymas gali sukelti potencialiai neatitaisomą žalą visuomenės pasitikėjimui", — teigiama pareiškime.

Britų parlamentarai jau du kartus atmetė ministrės pirmininkės Terezos Mei pasiūlytą susitarimą su ES. Pirmadienį Vyriausybės vadovė patvirtino, kad dokumentas vis dar neturi pakankamos Parlamento paramos.

Anksčiau paaiškėjo, kad Europos Sąjunga patvirtino "Brexit" atidėjimą, tačiau pateikė keletą sąlygų. Jei šią savaitę Parlamentas nepatvirtins sutarties, tuomet Britanijos pasitraukimas iš ES bus atidėtas iki gegužės 22 dienos. Kitu atveju atidėti vis tiek bus leista, bet tik iki balandžio 12 dienos.

Didžioji Britanija planavo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną. Daugelis politologų ir ekonomistų pažymėjo, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos be susitarimo sukeltų blogas pasekmes tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomikai.

43
Tegai:
Tereza Mei, Didžioji Britanija, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (82)
Dar šia tema
Linkevičius išpranašavo problemas, jei "Brexit" įvyks po EP rinkimų
Linkevičius apibrėžė komplikuotas "Brexit" pasekmes
Britanijos Parlamentas pasisakė prieš "Brexit" be susitarimo
ES leis atidėti "Brexit" iki gegužės 22-osios, jei bus patvirtintas susitarimas