Brexit, archyvinė nuotrauka

Britų Parlamentas atmetė visus alternatyvius "Brexit" susitarimo variantus

25
Kartu dauguma deputatų išreiškė protestą prieš šalies pasitraukimą iš Sąjungos be susitarimo

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Didžiosios Britanijos parlamentarai nepritarė nė vienam iš aštuonių variantų dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos, praneša RIA Novosti.

Kartu dauguma deputatų prieštarauja "Brexit" be susitarimo.

Idėją surengti nacionalinį balsavimą dėl susitarimo su ES palaikė 268 parlamentarai, 295 deputatai balsavo prieš. Už variantą, pagal kurį Jungtinė Karalystė po "Brexit" išsaugos narystę muitų sąjungoje, nubalsavo 264 žmonės, prieš — 272.

Kaip pažymėjo "Brexit" reikalų ministras Stephen Barkley, rezultatai patvirtina, kad geriausias variantas — susitarimas su Briuseliu, kurį pasiūlė Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei.

Pranešama, kad populiariausi variantai galbūt bus pateikti antrajam balsavimui.

Anksčiau britų vyriausybė atmetė peticiją dėl "Brexit" panaikinimo, kurią pasirašė daugiau nei 5,8 mln. žmonių. Pasak ministrų kabineto, ES narystės išsaugojimas gali pakenkti demokratijai ir pažeisti valdžios institucijų pažadus britams.

Jungtinė Karalystė ketino pasitraukti iš ES kovo 29 dieną. Praėjusią savaitę Mei paprašė Briuselio atidėti "Brexit" datą iki birželio 30 dienos.

ES patvirtino atidėjimą, tačiau pateikė keletą sąlygų. Taigi, jei pasitraukimo sutartis bus patvirtinta šią savaitę, tuomet Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos atidedamas iki gegužės 22 dienos. Priešingu atveju, Didžioji Britanija turėtų pasitraukti iki balandžio 12 dienos.

Interviu "Sputnik radijui" Nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas pabrėžė, kad atšaukti referendumo rezultatus jau neįmanoma, nes tam reikia visas derybas su Briuseliu ir tą preliminarų susitarimą, kuris buvo pasiektas praėjusių metų lapkritį, pripažinti negaliojančiais. Pasak jo, Europos Sąjunga baudžia Jungtinę Karalystę "už tokį įžūlų žingsnį, kaip "pabėgimas iš rojaus", tai yra, iš sėkmingiausio integracijos projekto žmonijos istorijoje, kokiu visada pristatoma Europos Sąjunga.

Daugelis politologų ir ekonomistų pastebėjo, kad Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo sukeltų rimtų pasekmių Europos ir Didžiosios Britanijos ekonomikai.

25
Tegai:
Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (79)
Dar šia tema
Per metus į Didžiąją Britaniją išvažiavo daugiau lietuvių, nei grįžo iš jos
ES leis atidėti "Brexit" iki gegužės 22-osios, jei bus patvirtintas susitarimas
Makronas: Europa ėmėsi apsaugos priemonių "kietojo Brexit" atveju
Žiniasklaida: Britanijos ministrai planuoja pasiūlyti Terezai Mei atsistatydinti