Protesto akcija prieš Brexit , archyvinė nuotrauka

EK Britanijos Parlamento laukia teigiamo balsavimo dėl "Brexit"

46
(atnaujinta 15:39 2019.03.28)
Įstatymų leidėjai pareiškė, kad yra kategoriškai nusiteikę prieš Jungtinės Karalystės išėjimą iš ES be susitarimo balandžio 12 dieną ir palaiko idėją surengti naują referendumą

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Europos Komisija atkreipė dėmesį į britų parlamentarų balsavimo dėl "Brexit", vykusio trečiadienį, rezultatus ir dabar tikisi teigiamo rezultato, sakė Europos Komisijos atstovas spaudai Margaritis Šinas (Margariti Schin), praneša RIA Novosti.

"Dabar mums reikia teigiamo rezultato, kad judėtume pirmyn", — sakė jis Briuselyje.

Britų parlamentarai trečiadienį, kaip tikėtasi, balsavo už tai, kad būtų įteisintos naujos "Brexit" datos. Iš pradžių buvo numatyta, kad "Brexit" įvyks kovo 29 dieną. Deputatai pasiūlė atidėti išėjimą iš ES iki balandžio 12 dienos, jei sandoris nebus priimtas šią savaitę, arba iki gegužės 22 dienos, jei jis bus priimtas.

Parlamento nariai nepalaikė nė vieno iš aštuonių "Brexit" variantų. Visi pateikti variantai turėjo padėti JK valdžios institucijoms suderinti išėjimo iš ES sąlygas. Įstatymų leidėjai pareiškė, kad yra kategoriškai nusiteikę prieš Jungtinės Karalystės išėjimą iš ES be susitarimo balandžio 12 dieną ir palaiko idėją surengti naują referendumą.

Be to, trečiadienį Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei pažadėjo atsistatydinti po "Brexit", su sąlyga, kad parlamentarai parems jos pasiūlymą dėl susitarimo su ES.

46
Tegai:
Jungtinė Karalystė, ES
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (112)
Dar šia tema
Britanijos Parlamentas pasisakė prieš "Brexit" be susitarimo
ES leis atidėti "Brexit" iki gegužės 22-osios, jei bus patvirtintas susitarimas
Makronas: Europa ėmėsi apsaugos priemonių "kietojo Brexit" atveju
Ekspertas: ES baudžia Britaniją už "pabėgimą iš rojaus", diktuodama "Brexit" sąlygas