Brexit, archyvinė nuotrauka

Migracijos valdyba prieš Velykas laukia emigrantų JK antplūdžio

44
(atnaujinta 18:09 2019.03.30)
Lietuvių bendruomenės Didžiojoje Britanijoje pirmininkės teigimu, gauti pasą dabar turbūt greičiau pavyktų grįžus į Lietuvą nei per ambasadą Londone

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai skuba darytis lietuviškus pasus, nes įvykus "Brexit" jie gali tapti būtini. Todėl galimo emigrantų antplūdžio prieš Velykas laukia asmens dokumentus Vilniuje išduodanti Migracijos valdyba, praneša LRT.

Žmonių Migracijos valdyboje visada yra. Kad šįkart eilė nesusidarytų ilga, atėjusiuosius paso ar asmens tapatybės kortelės nukreipia darbuotoja. Migracijos valdybos viršininkės Jurgitos Trijonienės teigimu, tarp besidarančių dokumentą — ir dešimtys emigrantų.

"Pasitaiko tokių atvejų, kad netgi patys atvykę sako, kad jiems yra patogiau grįžti į Lietuvą ir užsisakyti gauti paslaugą greitai, negu laukti eilėse prie konsulinių įstaigų, kol pateks", — teigia Trijonienė.

Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė sako, kad lig šiol daug kam iš emigrantų buvo patogiau turėti visoje Europos Sąjungoje galiojančią asmens tapatybės kortelę. Pasidaryti dar ir pasą nebuvo poreikio, ypač, jei žmogus nekeliauja už bendrijos ribų. Bet dabar susizgribta, kad pasas gali tapti būtinas.

"Esant realiai situacijai, kad Didžioji Britanija išstos iš ES sudėties, mums bus, ko gero, reikalingas pasas ir todėl žmonės užplūdo, galbūt ne taip masiškai, bet tikrai padidėjo skaičius norinčiųjų pasidaryti pasą per ambasadą. Todėl, kiek teko girdėti, ir ambasadai didelis krūvis, ir žmonės nepatenkinti", — kalbėjo Asanavičiūtė.

Bet kol kas, lietuvių Britanijoje atstovės teigimu, greičiau pasidaryti pasą turbūt pavyktų grįžus į Lietuvą. Čia dokumentus išduodanti įstaiga, anot jos vadovės, jau pripratusi prie žmonių antplūdžio, artėjant atostogų metui ir prieš šventes. Išimtis esą nebus ir šios Velykos.

Koks bebūtų "Brexit", anot lietuvių bendruomenės vadovės, Britanijoje gyvenantiems migrantams būtina užsiregistruoti, kad galėtų pasilikti ir dirbti šalyje, Jungtinei Karalystei pasitraukus iš bendrijos. Nemokama registracija — nuo šeštadienio. Suvedęs savus duomenis žmogus patikrinamas ir esą, jei jo darbo istorija tvarkinga, mokesčiai mokėti, gauti nuolatinio arba preliminaraus gyventojo statusą nebus sunku.

Gegužės 12 dieną Lietuvoje kartu su prezidento rinkimais vyks referendumas dėl pilietybės išsaugojimo.

Jungtinė Karalystė ketino pasitraukti iš ES kovo 29 dieną. Praėjusią savaitę Mei paprašė Briuselio atidėti "Brexit" datą iki birželio 30 dienos.

Per metus į Didžiąją Britaniją išvažiavo daugiau lietuvių, nei grįžo iš jos >>

ES patvirtino atidėjimą, tačiau pateikė keletą sąlygų. Taigi, jei pasitraukimo sutartis bus patvirtinta šią savaitę, tuomet Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos bus atidėtas iki gegužės 22 dienos. Priešingu atveju, Didžioji Britanija turėtų pasitraukti iki balandžio 12 dienos. Kovo 29 dieną Britanijos Parlamentas trečią kartą atmetė Terezos Mei sutartį su ES.

Daugelis politologų ir ekonomistų pastebėjo, kad Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo sukeltų rimtų pasekmių Europos ir Didžiosios Britanijos ekonomikai.

44
Tegai:
Brexit, Lietuva, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (79)
Dar šia tema
Linkevičius apibrėžė komplikuotas "Brexit" pasekmes
Lietuviai gali netekti prieigos prie britų medicinos įrangos dėl "Brexit"
Makronas: Europa ėmėsi apsaugos priemonių "kietojo Brexit" atveju
Britų parlamentas trečiąkart atmetė Mei "Brexit" sutartį